Česká republika dlouho patří k zemím, které dávají na školství jen málo peněz. Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu zpracoval studii, ze které vyplývá, že když budeme intenzivně investovat do českého školství, můžeme se těšit nadějí, že asi tak v roce 2100 doženeme v investicích do školství Německo.
Moravec okamžitě upozornil, že vláda původně slibovala navýšit platy učitelů o 15 procent, ale teď už se mluví jen o procentech deseti. Plaga však konstatoval, že se to musí změnit, ale v této Sněmovně cítí jistou naději, že se to může změnit, protože to zákonodárci nepouštějí ze zřetele. Pokud se bude české ekonomice dařit, ministr před kamerami ujišťoval, že bude trvat na tom, aby se do školství dávalo víc peněz.
Zima si posteskl, že země jako Turecko dávají na vysoké školy asi dvakrát více peněz než my.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary