Miliardář Chrenek: Radši na Hradě Zemana, než nějaký nástroj amerických kruhů

14.02.2013 11:02

Jan Fischer musí shánět peníze, aby vůbec měl na zaplacení faktur z kampaně, a jeho podporovatelé jsou neméně rozpačití. Největší sponzor Tomáš Chrenek na rovinu přiznává, že s Fischerem vsadil na špatného koně a kardiochirurg Jan Pirk se obává, že si Fischer z volby odnáší těžké psychické trauma.

Miliardář Chrenek: Radši na Hradě Zemana, než nějaký nástroj amerických kruhů
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: V divadle Rock opera Praha se předtáčel duel prezidentských kandidátů Jana Fischera a Miloše Zemana
reklama

„Byla to moje osobní chyba. Vybral jsem si ne úplně správného koně na správný dostih,“ lituje své podpory pro MF DNES podnikatel Tomáš Chrenek, který Fischerově kampani poskytl největší, čtrnáctimilionový příspěvek. Fischer je podle něj velmi schopný a rovněž slušný člověk, který však nedovede s lidmi komunikovat. „Než začaly televizní debaty, byl fajn. Potom to skončilo špatně,“ konstatuje magnát.

Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk, který byl nejviditelnějším z Fischerových sympatizantů, hovořil v MF DNES o obrovském zklamání. „Pan Fischer do voleb investoval nejvíc vlastních peněz, obětoval tomu kariéru, vzdal se v Londýně velmi dobře placeného místa,“ zdůrazňuje lékař. „Myslím, že si z voleb odnáší psychické trauma, že to neustál. Musí si nyní odpočinout a dát se dohromady,“ dodává. Pro něj samotného je prý kampaň cennou zkušeností, při které zjistil, že v kampani platí jiná pravidla, než ve společnosti, kde se doposud pohyboval.

Drahoslava Altenburg-Kohl, podnikatelka ve farmacii, která Fischerovi pronajala kancelář a věnovala čtvrt milionu, vysvětluje, že do kampaně vstupovala s vírou, že se zapojí do něčeho, co dává naději na změnu zaběhlého politického vzorce. „To, co se během kampaně odehrávalo, poukázalo na to, že všichni, kdo hlásají pravdu, lásku a dobro, zde musí pohořet,“ uvedla pro MF DNES podnikatelka.

S výsledky voleb ale Fischerovi lidé tak úplně nespokojení nejsou. Například Tomáš Chrenek prohlásil, že „je lepší prezident Zeman, než nějaký nástroj amerických kruhů. Je to český prezident, na rozdíl od pana knížete,“ uzavřel miliardář.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…