Za revolucionáře se rozhodně nepovažuje veleúspěšný podnikatel Karel Janeček, i když kromě založení Nadačního fondu proti korupci zaujal i tím, že se chystá na podzim rozbít stávající volební systém v Česku. „Jsem přesvědčen, že revoluce zatím není nutná. Je extrémně riskantní, ale může nastat situace, kdy nutná bude. A to tehdy, pokud se nepodaří, a podle mě teď na podzim máme poslední šanci, relativně na pohodu změnit volební systém,“ říká Karel Janeček v rozhovoru pro týdeník Reflex.
Dlouhodobě se netají tím, že politické strany považuje za zlo. „Kvůli nim se do Parlamentu dostávají lidé s horšími hodnotami, než je průměr. Třeba v neziskovém sektoru vidím spoustu lidí, kteří mají skvělé myšlenky, projekty, nápady. A přitom to dnes nikdo pořádně nepodporuje! Je možné, že třeba za čtyři volební období se ukáže význam politických stran jako marginální,“ přemítá Janeček.
V Americe lidé nechápou, co jim přinese radost a hodnoty
Jist si tím však úplně není a minimálně očekává, že politické strany budou rozhodně existovat jako kluby. „Třeba KDU-ČSL bude existovat i za padesát let,“ domnívá se devětatřicetiletý rodák z Plzně, který svými počítačovými programy dobyl svět, že lidovci nevyprodukovali jen Miroslava Kalouska, ale že za Josefa Luxe jejich politika tak hrozná nebyla.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jih