Milion chvilek a další odstřihnout! Poslankyně z SPD má radikální návrh

27.08.2019 18:57

Poslankyně hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Monika Jarošová se na sociální síti Facebook nijak netají tím, že by Česko ráda vyvedla z EU i z NATO. Stejně tak se velmi kriticky staví k práci neziskových organizací. Přesvědčte se sami, jak o nich smýšlí.

Milion chvilek a další odstřihnout! Poslankyně z SPD má radikální návrh
Foto: SPD
Popisek: Monika Jarošová (SPD)
reklama

„Politické ‚neziskovky‘ jsou jako paraziti. A stejně jako oni přežívají jen díky svému hostiteli. Parazit působí tak, že svého hostitele v lepším případě jen obtěžuje, v tom horším ho může i zabít,“ napsala Jarošová.

Anketa

Zaslouží si Věra Jourová pokračovat v Evropské komisi jako zástupkyně České republiky?

hlasovalo: 10571 lidí

Mnohé neziskové organizace podle poslankyně ohrožují základy české demokracie. Jarošová se totiž domnívá, že některé neziskové organizace v Česku narušují svobodnou soutěž demokratických stran.

„Významným parazitem vzešlým z neziskového sektoru jsou mnohé lidskoprávní organizace hájící práva tu migrantů, tu etnických menšin, či menšin jinak sexuálně orientovaných,“ pokračovala členka zákonodárného sboru.   

Uznává prý sice, že slabší občané potřebují ochranu, ale nemůže jít o takovou ochranu, která ničí většinovou společnost.

O to se dnes bohužel mnozí snaží a v případě podporovatelů nelegálních migrantů, to i přímo realizují v praxi. Dalším útokem na naše hodnoty je též destrukce institutu tradiční rodiny a její relativizace, o což se snaží LGBT lobby a na ní napojené ‚neziskovky‘. Každý má sice právo bojovat za cokoli a angažovat se v jakékoli organizaci, která neporušuje platné zákony. Na co však právo nemá, je financování jeho ‚kratochvíle‘ ze společného měšce! Je nemyslitelné, aby parazité, kteří více škodí, než pomáhají, byli dotováni z našich daní a mravokárně nás při tom ještě poučovali!“ nehodlala poslankyně hned tak ukončit svou kanonádu.

Poslankyně má dojem, že uskupení jako Evropské hodnoty, Rekonstrukce státu nebo spolek Milion chvilek pro demokracii diktují lidem, co si mají myslet. Tyto a jim podobné organizace by proto ráda odstřihla od státního rozpočtu a věnovala peníze daňových poplatníků např. na zlepšení postavení seniorů.  

Utnula by jim peníze např. kvůli tomu, že některé z nich vozí nelegální migranty do Evropy, za což si podle dámy zaslouží trest, a nikoli peníze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…