Milion chvilek chce od šéfa KSČM Filipa omluvu za výroky o spolku

14.01.2020 16:27 | Zprávy
autor: mp

Milion chvilek poslal předžalobní výzvu předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi kvůli tomu, že dříve naznačil, že by spolek mohl nést odpovědnost za kybernetický útok na benešovskou nemocnici. Požaduje do týdne Filipovu omluvu, jinak na něj podá žalobu na ochranu dobré pověsti. Milion chvilek o tom informoval v dnešní tiskové zprávě, napsala ČTK.

Milion chvilek chce od šéfa KSČM Filipa omluvu za výroky o spolku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip

Filip v prosinci v projevu na zasedání ústředního výboru KSČM ostře kritizoval spolek, který pořádá demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází,“ řekl tehdy. Podle Milionu chvilek Filip také nařkl spolek z toho, že usiluje o státní převrat.

„Toto tvrzení je nedoložené, lživé a absurdní. Terorismus je závažný trestný čin, který je v naprostém rozporu s činností Milionu chvilek, jež směřuje k ochraně a prohlubování demokracie. Spolek proto dnes zaslal Vojtěchu Filipovi předžalobní výzvu. Pokud se pan Filip do týdne za své lživé výroky neomluví, podá na něj spolek žalobu na ochranu dobré pověsti,“ uvedli dnes zástupci Milionu chvilek.

Předseda spolku Mikuláš Minář uvedl, že spojovat názorové oponenty se závažnou trestnou činností je typickou praktikou předlistopadové komunistické strany. Filip se podle něj snaží vyvolat pochybnosti u části společnosti, jež není názorově vyhraněna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

EU

Dobrý den, vím, že dost kritizujete EU. Ale jste pro naše vystoupení z ní nebo myslíte, že je EU dobrá, jen v ní rozhodují špatní politici a podle mě bohužel mnohdy hlavně ti, které vlastně nikdo nevolil. Je podle vás EU reformovatelná nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

17:45 Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

Zatímco část evropských médií líčí Maďarsko jako zemi na pokraji úpadku, realita v ulicích Budapešti…