Milion chvilek vyzývá: Noste roušky! Je to jako se sbíráním psích h...

16.03.2020 15:00 | Zprávy

Spolek Milion chvilek pro demokracii zahájil novou iniciativu „Roušky všem!“, kterou vyzývá, aby lidé nosili roušky. Hlavním propagátorem je pro Milion chvilek moderátor a podnikatel Petr Ludwig, který o iniciativě natočil video. Lidé si podle něho mají vyrobit roušky sami, když nemohou jiné sehnat. Stejně tak i dezinfekci, na kterou je prý možné použít i slivovici. Že lidé roušky zatím nenosí, je podle něj trend, který je nutné změnit. Stejně jako lidé začali sbírat trus po svých psech. A už se objevila parodie na ministra Vojtěcha.

Milion chvilek vyzývá: Noste roušky! Je to jako se sbíráním psích h...
Foto: Repro Facebook
Popisek: Petr Ludwig nabádá k nošení roušek

Své video Petr Ludwig označil za nejdůležitější, které v životě natočil. Uvedl, že v Mongolsku je dle dostupných informací jen jeden případ nakaženého koronavirem. A to přicestovalý Francouz. Což Ludwig spojil s tím, že již od ledna je v Mongolsku přikázáno nosit roušky.

Ludwig se věnoval dvěma argumentům: jednak, že roušky nejsou úplně spolehlivé, a další, že nejsou v Česku k sehnání. Moderátor konstatoval, že lepší než roušky jsou respirátory, ale roušky chrání také. Uvedl, že ačkoliv je virus malý, šíří se většinou v kapénkách, před kterými může látka v roušce ochránit. Ale hlavně rouška chrání před šířením koronaviru od nakaženého dál. „Ty roušky jsou naprosto zásadní pro potlačení šíření viru v populaci,“ prohlásil Ludwig s tím, že pro nošení roušky hovoří jak sobecká, tak altruistická motivace.

Dále uznal, že roušky se v Čechách nedají sehnat, ale připomenul, že na internetu je mnoho návodů, jak je vyrobit. Mezi lidi by se prý měly nosit v každém případě a Ludwig také doporučil mít v zásobě roušek několik. „Potom je vyprat, vyvařit a používat je,“ nabádal s tím, že to, že je rouška látková a vyrobená podomácku nevadí, pořád snižuje riziko nakažení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…