Miloš Zeman k lidem z Českého Těšína: Vyznamenám Nohavicu. Hermana nemám rád. Nečtěte noviny, nenechte si vymývat mozek. Kauza Čapí hnízdo je podezřelá

06.09.2017 17:41

Prezident Miloš Zeman při svém druhém dni návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil také Český Těšín. Při diskusi s občany mimo jiné probral za deštivého počasí problémy, které je trápí.

Miloš Zeman k lidem z Českého Těšína: Vyznamenám Nohavicu. Hermana nemám rád. Nečtěte noviny, nenechte si vymývat mozek. Kauza Čapí hnízdo je podezřelá
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Miloš Zeman se zúčastnil akce Sportovní hvězdy dětem 2017, která se tradičně koncem léta koná v areálu tenisového klubu Sparta Praha

„Děkuji, že jste přišli, i když prší. Blahopřál jsem panu starostovi k tomu, že má za sebou již několik funkčních období, ale když mě začal poučovat o Českém Těšíně, sdělil jsem mu, že jsem tady už podesáté. Kandidoval jsem totiž v tehdejším Severomoravském kraji a autobusem Zemák jsem projel každé město této země několikrát,“ sdělil vzpomínku na 90. léta. „Berte mě jako svého člověka, a ne jako cizince, který sem přišel poprvé,“ sdělil Zeman.

Prozradil pak to, že Českému Těšínu přivezl dárek – informaci, že předá státní vyznamenání populárnímu zpěvákovi a českotěšínskému občanovi Jarku Nohavicovi. „Už jsem mu vzkázal, ať si nechá 28. října volný termín. Vím, že mu spousta lidí závidí, ale věřte, že něco umí a že mu závidí především ti, kteří neumějí nic,“ zareagoval na pískot některých lidí na náměstí. Ozýval se však převážně potlesk.

„Brouzdejte po internetu, tam můžete najít protikladné názory. Nečtěte noviny. Myslete vlastním zdravým rozumem, nenechte si vrtat díru do hlavy, nenechte si vymývat mozek,“ poradil pak úvodem Zeman všem občanům, a to nejen v Těšíně, ale podle svých slov v celé České republice.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Když se pak první z občanů zeptal na to, proč v Českém Těšíně chybí kulturní stánek, prezident odvětil: „Prezident není ministr kultury. Prezident není hejtman. Mohu maximálně udělat to, že o chybějícím kulturním stánku řeknu ministru kultury Danielu Hermanovi. Ale s ním se nemám rád, protože přijal dalajlámu.“ Následně pak podotkl, že může informaci také říct hejtmanovi – a že tak zrovna činí.

Poté se hovořilo o kauze šéfa hnutí Andreje Babiše (ANO) v otázce Čapí hnízdo. „Je podivné a podezřelé, když se tato kauza rozehrává dva měsíce před volbami. Byla tady jiná kauza – Kubiceho zpráva a ta se také odehrávala před volbami. Proč by policie tuto kauzu nemohla šetřit dřív? I o kauze OKD se ví již patnáct let,“ sdělil Zeman a znovu zopakoval, že se domnívá, že v kauze Čapí hnízdo jde o policejní provokaci.

Zeman rovněž před občany zkonstatoval, že česko-polské vztahy, na které se jeden tazatel zeptal, jsou vynikající. Hovořilo se i o platech, kdy například Zeman uvedl, že souhlasí s navýšením platů učitelů. „Snižme ale počet úředníků alespoň o dvě třetiny,“ zmínil Zeman pak ke stavu ve veřejné správě. Prezident Zeman se pak vyjádřil i k protikuřáckému zákonu, jenž je podle něj nesmyslný. 

Závěrem pak Zeman podepsal pamětní knihu, připnul prezidentskou stuhu na prapor města a převzal dary od vedení města. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti prý zradili. Zůstaly jen Bartošovy dredy... Od Klause tvrdě udeřilo

8:42 Piráti prý zradili. Zůstaly jen Bartošovy dredy... Od Klause tvrdě udeřilo

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl glosuje výsledky proběhlých sněmovních voleb. Ač…