Miloš Zeman má údajně covid, je zpět v nemocnici

25.11.2021 19:07

Prezident Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v pražských Střešovicích, kde byl hospitalizován od 10. října sotva na pár hodin. Vrací se zpět, měl být dnes pozitivně testován na nemoc covid-19. Nedávno byl přitom naočkován třetí dávkou vakcíny, informuje CNN Prima NEWS. Informaci později na sociální síti potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman má údajně covid, je zpět v nemocnici
Foto: Reprofoto: Blesk.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman.

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26411 lidí
Prezident dnes nemocnici opustil i přesto, že mu ÚVN doporučila jako nejvhodnější péči pobyt v nemocnici. Lékařské konzilium dříve řeklo, že o prezidenta Miloše Zemana by se v Lánech mělo starat pět až sedm lékařů a měl by mít 24hodinovou péči.

Původní zdroj ZDE.

O prezidenta se už neměl v Lánech starat tým lékařů z ÚVN, Zeman se rozhodl využít služeb zdravotní péče v domácím prostředí od Senior Home Group. ÚVN jí předala zdravotní dokumentaci.

Nakonec ale dnes zamířil zpět do vojenské nemocnice. Prezident se měl údajně nakazit covidem. Zeman se doteď v nemocnici léčil s chronickým jaterní onemocněním. Původně byl prezident hospitalizován na oddělení intenzivní péče, později byl přemístěn na rehabilitační oddělení. Následně se zotavoval na lůžku dlouhodobé péče.

Pozitivní test hlavy státu na koronavirus potvrdil ve čtvrtek večer Jiří Ovčáček na svém Facebooku: „Prezident republiky Miloš Zeman byl v rámci standardů poskytovatele domácí péče ve čtvrtek dne 25. listopadu 2021 v odpoledních hodinách na zámku v Lánech testován na přítomnost onemocnění covid-19. Výsledný test byl bohužel pozitivní,“ oznámil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…