Miloš Zeman otevře na Expu v Astaně český pavilon

10.06.2017 6:07

V kazašské Astaně dnes Miloš Zeman na mezinárodní výstavě Expo 2017 otevře český pavilon. Expo bylo oficiálně zahájeno v pátek večer a první návštěvníky přivítá dnes ráno. Potrvá do 10. září. Prohlídkou českého pavilonu český prezident zakončí svou návštěvu Vietnamu a Kazachstánu a ještě dnes odletí zpět do České republiky.

Miloš Zeman otevře na Expu v Astaně český pavilon
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Český pavilon je stejně jako celé Expo věnován tématům spojeným s budoucností energií a snižování emisí. Představuje proto některé české vynálezy a jeho dominantu tvoří koncept sportovního letounu s elektrickým pohonem. Pro návštěvníky bude také připraveno české jídlo a pivo a díky moderním technologiím i ukázky českých památek, píše ČTK.

Zeman by se měl dnes také setkat s kazašským prezidentem Nursultanem Nazarbajevem, se kterým chce řešit mimo jiné otázku české pohledávky pocházející ještě z dob někdejšího Sovětského svazu. V plánu má také schůzku s kyrgyzským prezidentem Almazbekem Atambajevem. S ním bude nejspíš hovořit především o ekonomických záležitostech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …