Milujeme tě, Unie. Chceme zůstat hvězdou. Londýn demonstroval na podporu EU

30.06.2016 6:26

Příznivci Evropské unie v Británii chystali na sociální síti Facebook velkou akci na podporu EU. Na Trafalgarském náměstí v Londýně se mělo sejít na padesát tisíc lidí. Další desítky tisíc občanů o akci vyjádřily zájem. Nakonec se však demonstrace na pokyn policie nekonala. Proto se především mladí lidé vydali do čtvrti Westminster k britskému parlamentu a protestovali tam.

Milujeme tě, Unie. Chceme zůstat hvězdou. Londýn demonstroval na podporu EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Standardní vysílání britského kanálu Channel 4 bylo včera přerušeno příchodem mohutného davu demonstrantů, kteří nesli transparenty na podporu Evropské unie a zpívali popěvek „we love you, EU“ neboli „milujeme tě, Evropská unie“. Reportér hlásil, že dav tvoří velmi mladí lidé kolem 18 let věku. Protestující pronikli do prostoru, který je běžně vyhrazen médiím před westminsterským parlamentem.

„Je to neplánovaná a neočekávaná akce,“ hlásil zpravodaj od parlamentu. „Je těžké říct, kolik lidí to je, ... řekl bych, že to jsou tisíce lidí,“ dodal. Zdůraznil také, že v těchto místech demonstrace nebývají vůbec běžné.

Jeden z transparentů hlásal „Buďme hvězdou“ s vlajkou Evropské unie na pozadí. Demonstranti tedy dávali jasně najevo, že v EU chtějí zůstat. Informace o demonstraci přinesl českým čtenářům server Svobodné fórum Pavla Šafra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…