Milý Mirku Kalousku... Šéf postižených napsal vzkaz ministrovi

29.03.2013 12:57

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása napsal na svůj blog vzkaz ministru financí Miroslavu Kalouskovi, který o něm hovořil v médiích.

Milý Mirku Kalousku... Šéf postižených napsal vzkaz ministrovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Krása
reklama

Krásu naštvalo, že se do něj Kalousek opřel v médiích kvůli možnému rušení sKaret. „Velmi se mýlíš, pokud si myslíš, že usiluji o zrušení sKarty pouze kvůli svojí osobě. Systém povinných účtů u České spořitelny a k nim sKarty jsou nejen z hlediska ústavního, ale i z hlediska praktického užití opravdu špatnou věcí,“ vzkazuje Krása.

Ne každý politik se hodí na ministerstvo

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením má za to, že nápad exministra Jaromíra Drábka a jeho náměstka Šišky, že si budou všichni postižení vybírat své peníze z bankomatu, vznikl z naprosté neznalosti jejich situace. „Dnes se jasně ukazuje, že ne každý politik se hodí na každé ministerstvo. Technokratický přístup obou pánů k sociální politice musel skončit fiaskem. Píšu Ti to jakou dobrou radu, kdyby ses někdy ještě náhodou podílel na sestavování vlády,“ napsal Krása.

Velkým problémem podle něj je, kolik bude projekt stát daňové poplatníky. „Chápu, že pánové Drábek, Šiška, ale ani Ty nemůžete znát problémy lidí, se kterými se prakticky v běžném životě nepotkáte, a věř mi, že předvolební návštěva v zařízení sociální péče žádnému politikovi poznatky nepřinese. Proto je někdy dobré vyslechnout jiný názor a třeba se jím i řídit,“ radí Krása.

A nakonec ministrovi píše: „Milý Mirku, my křesťané prožíváme intenzivně velikonoční období. Bylo by dobré, kdyby sis jednou řekl, že přestaneš napadat lidi, kteří nesouhlasí s Tvým názorem, a připustil si, že jsou také lidé, kteří dělají věci proto, že je považují za správné a potřebné.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…