Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera

26.06.2020 16:55

Black Lives Matter je rasistické heslo a ego Mikuláše Mináře z Milionu chvilek nebezpečně narostlo, míní komentátorka Karolína Stonjeková. Stávající vedení Prahy v čele s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem podle ní hlavnímu městu škodí.

Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera
Foto: Repro XTV.cz
Popisek: Karolina Stonjeková
reklama

Podle Stonjekové muselo jednou dojít k tomu, že se pravicová opozice ohradí proti prohlášením Mikuláše Mináře.

Ono, když si Mikuláš Minář navykl ukazovat prstem (palec nahoru), že je něco v pořádku a (palec dolů) že je něco v nepořádku a všichni ho podporovali v tom, že on je teda arbitr správnosti dění na české politické scéně, no tak je přece jen otázka času, než si začne všímat i té opozice, než začne kritizovat i opozici,“ poznamenala Stonjeková.

„Oni nechali to jeho ego narůst do velikosti balonu a ten balon si teď tak pluje českým politickým nebem, nikdo úplně neví kam pluje a nikdo úplně neví, do čeho případně může narazit. A je celkem jasné, že se ty váhy začínají trochu posouvat a Mikuláš Mynář si začíná víc všímat i opozice."

„A zareagovala na to paní předsedkyně TOP 09 (Markéta Pekarová Adamová), která ho už i pozvala k sobě a začala mu vysvětlovat, že to není pravda, že nic nedělají, že se snaží, aby si ho trochu usmířili, což je vlastně zvláštní, protože politici mají skládat účty voličům a ne tady tomu pišišvorovi v hnědém svetru,“ uzavřela téma Stonjeková.

Pár slov věnovala i předčasným volbám. V tuhle chvíli na ně prý skoro nikdo nemá peníze, tedy kromě Babiše, kterému se sice předčasné volby hodí, ale těžko najde 119 poslanců, kteří by spolu s ním zvedli ruku pro rozpuštění Sněmovny.

Stranou její pozornosti nezůstalo ani heslo Black Lives Matter, neboli Na životech černochů záleží. „To je to nejrasističtější heslo, jaké v poslední době létá éterem. Rasismus začíná tam, kde lidi dělíte a tvrdíte, že záleží jenom na životě černých a úplně se vykašlete na to, že stejně tak záleží na životě bílých, žlutých, fialových, oranžových a tak dál, tak to je přece rasismus,“ zdůraznila Stonjeková.

Ve druhé polovině rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým Stonjeková prohlásila, že je sice stávající politické vedení hlavního města v karanténě kvůli nemoci covid-19, ale našemu hlavnímu městu prý zvládne koalice se Zdeňkem Hřibem (Piráti) škodit i tak.

„V pražské koalici (Piráti, Praha sobě, STN, TOP 09) jsou ty vztahy tak přátelské jako mezi smečkou hyen. ... Možná by se mohlo zdát, že to bude nejklidnější období, které za 4 roky Pražany čeká, protože budou všichni v karanténě. Já si myslím, že budou škodit i z karantény."

Nakonec si rýpla do České televize, která pracovala s odposlechy v kauze Načasová - Nagyová. Soud teď konstatoval, že odposlechy byly nezákonné. „To by mohl být takový hezký námět,“ naznačila Stonjeková v narážce na skutečnost, že je Luboš Xaver Veselý členem Rady ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypekli Noru Fridrichovou. Než stačila pustit reportáž, ANO zaúřadovalo

10:12 Vypekli Noru Fridrichovou. Než stačila pustit reportáž, ANO zaúřadovalo

Nora Fridrichová zabrousila se 168 hodinami do tématu migrace. V pořadu jeden odborník za druhým tvr…