Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera

26.06.2020 16:55

Black Lives Matter je rasistické heslo a ego Mikuláše Mináře z Milionu chvilek nebezpečně narostlo, míní komentátorka Karolína Stonjeková. Stávající vedení Prahy v čele s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem podle ní hlavnímu městu škodí.

Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera
Foto: Repro XTV.cz
Popisek: Karolina Stonjeková

Podle Stonjekové muselo jednou dojít k tomu, že se pravicová opozice ohradí proti prohlášením Mikuláše Mináře.

Ono, když si Mikuláš Minář navykl ukazovat prstem (palec nahoru), že je něco v pořádku a (palec dolů) že je něco v nepořádku a všichni ho podporovali v tom, že on je teda arbitr správnosti dění na české politické scéně, no tak je přece jen otázka času, než si začne všímat i té opozice, než začne kritizovat i opozici,“ poznamenala Stonjeková.

„Oni nechali to jeho ego narůst do velikosti balonu a ten balon si teď tak pluje českým politickým nebem, nikdo úplně neví kam pluje a nikdo úplně neví, do čeho případně může narazit. A je celkem jasné, že se ty váhy začínají trochu posouvat a Mikuláš Mynář si začíná víc všímat i opozice."

„A zareagovala na to paní předsedkyně TOP 09 (Markéta Pekarová Adamová), která ho už i pozvala k sobě a začala mu vysvětlovat, že to není pravda, že nic nedělají, že se snaží, aby si ho trochu usmířili, což je vlastně zvláštní, protože politici mají skládat účty voličům a ne tady tomu pišišvorovi v hnědém svetru,“ uzavřela téma Stonjeková.

Pár slov věnovala i předčasným volbám. V tuhle chvíli na ně prý skoro nikdo nemá peníze, tedy kromě Babiše, kterému se sice předčasné volby hodí, ale těžko najde 119 poslanců, kteří by spolu s ním zvedli ruku pro rozpuštění Sněmovny.

Stranou její pozornosti nezůstalo ani heslo Black Lives Matter, neboli Na životech černochů záleží. „To je to nejrasističtější heslo, jaké v poslední době létá éterem. Rasismus začíná tam, kde lidi dělíte a tvrdíte, že záleží jenom na životě černých a úplně se vykašlete na to, že stejně tak záleží na životě bílých, žlutých, fialových, oranžových a tak dál, tak to je přece rasismus,“ zdůraznila Stonjeková.

Ve druhé polovině rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým Stonjeková prohlásila, že je sice stávající politické vedení hlavního města v karanténě kvůli nemoci covid-19, ale našemu hlavnímu městu prý zvládne koalice se Zdeňkem Hřibem (Piráti) škodit i tak.

„V pražské koalici (Piráti, Praha sobě, STN, TOP 09) jsou ty vztahy tak přátelské jako mezi smečkou hyen. ... Možná by se mohlo zdát, že to bude nejklidnější období, které za 4 roky Pražany čeká, protože budou všichni v karanténě. Já si myslím, že budou škodit i z karantény."

Nakonec si rýpla do České televize, která pracovala s odposlechy v kauze Načasová - Nagyová. Soud teď konstatoval, že odposlechy byly nezákonné. „To by mohl být takový hezký námět,“ naznačila Stonjeková v narážce na skutečnost, že je Luboš Xaver Veselý členem Rady ČT.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

22:52 „Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

„Řada církevních hodnostářů, věřících i novinářů stále hledá své dno,“ komentovala dění okolo křtu k…