Ministerstvo dopravy je v krizi. Přijdeme o 5 miliard z EU, tvrdí ČSSD

31.01.2013 15:05 | Zprávy
autor: joh

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zkritizoval vedení ministerstva obrany. Je podle něj nekoncepční, neefektivní a Česko může přijít o více než pět miliard z Evropské unie kvůli špatnému čerpání prostředků.

Ministerstvo dopravy je v krizi. Přijdeme o 5 miliard z EU, tvrdí ČSSD
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD zahájila předvolební kampaň pro krajské a senátní volby 2012 jízdou vlakem

Sobotka zkritizoval, že v Česku chybí koncepce budování infrastruktury. „Vláda nemá žádný časový harmonogram toho, jak by se infrastruktura měla v dalších letech vyvíjet,“ prohlásil s tím, že mu také vadí, že systém financování staveb j velmi neefektivní.

„Třetí vážný problém se týká čerpání prostředků z Evropské unie,“ jmenoval předseda ČSSD. Je podle něj jasné, že přijdeme nejméně o pět miliard korun. Navíc je podle něj infrastruktura dlouhodobě podfinancována.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Překvapivé. Tito lidé zůstali pod Babišem na Úřadu vlády

4:44 Překvapivé. Tito lidé zůstali pod Babišem na Úřadu vlády

Na Úřadu vlády zasedá Rada pro lidská práva, která spíše než poradní orgán vlády připomíná uzavřený …