Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů. Zde je důvod

17.09.2018 14:05

Ministerstvo obrany nesmí sedm měsíců nakoupit ruční útočné granáty, zakázal to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Smlouvu na jejich dodávku totiž ministerstvo uzavřelo před uplynutím lhůty pro podání námitek.

Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů. Zde je důvod
Foto: por. Nikola Hájková
Popisek: Střelby z dlouhých zbraní

Úřad o rozhodnutí předsedy Petra Rafaje informoval v tiskové zprávě. Ministerstvo zakázku vyhlásilo loni v červnu, dodavatele, společnost Česká zbrojovka, vybralo v prosinci a ještě týž měsíc s ním uzavřelo smlouvu. Stanovisko ministerstva ČTK zjišťuje.

Podle dřívějších informací deníku E15 jde o zakázku za 200 milionů korun.

Hned v lednu se na ÚOHS obrátila další společnost, která se o smlouvu ucházela, STV Group. Úřad v dubnu rozhodl o zákazu plnění smlouvy, rozklad proti tomuto rozhodnutí podalo nejen Ministerstvo obrany a Česká zbrojovka, ale i STV Group. Předseda úřadu Petr Rafaj jim ale nevyhověl.

„Ministerstvo obrany porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek, když uzavřelo smlouvu před uplynutím lhůty pro podání námitek. V průběhu správního řízení Úřad nezjistil, že by nastaly okolnosti, za nichž by zákaz plnění smlouvy ohrozil bezpečnostní zájmy ČR a pro něž by mohlo být od zákazu smlouvy upuštěno. Zadavatel však prokázal důvody hodné zvláštního zřetele spojené s veřejným zájmem, pro které Úřad uložil zákaz plnění smlouvy odkladným účinkem v délce sedmi měsíců,“ uvedl Rafaj.

ÚOHS zamítl všechny podané rozklady a rozhodnutí první instance potvrdil v plném rozsahu. Kromě odloženého plnění smlouvy musí ministerstvo ještě uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

8:45 Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

Bůh opět zachraňuje Velkou Británii! Když si Britové volí za premiéra prolhaného klauna, tak ať si j…