Ministr Brabec ujistil prezidenta, že na Šumavě nehrozí chaos

29.04.2014 14:30

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes ujistil prezidenta Miloše Zemana, že na Šumavě nehrozí chaos ani změny v bezzásahovém území parku. Poté, co odvolal ředitele národního parku Šumava Jiřího Mánka, se některé šumavské obce obávají neklidu i nezaměstnanosti. Brabec podle svých slov řekl Zemanovi, že nově pověřený ředitel Pavel Hubený se bude řídit schváleným plánem péče. Brabec to dnes řekl ČTK a ČRo Radiožurnál.

Ministr Brabec ujistil prezidenta, že na Šumavě nehrozí chaos
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Při rozhovoru o problematice Šumavy prezident vyjádřil přání, aby v maximálně možné míře byly respektovány zájmy obyvatel šumavských obcí, sdělil ČTK k setkání Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Ministr Brabec odvolal šéfa parku Mánka minulý pátek. Neshodli se na způsobu řízení instituce a ministrovi se nelíbilo, že vedení parku v několika případech překročilo zákon. Zeman se o dění na Šumavě zajímá delší dobu. Ještě jako bývalý premiér například v roce 2009 poukázal na to, že kůrovcová kalamita napáchala na Šumavě rozsáhlé škody.

„To, že změna managementu by znamenala chaos pro obce, nebo změny z hlediska bezzásahovosti a výraznou vyšší plochu pro řádění kůrovce, to jsme si s panem prezidentem ujasnili, že je nesmysl. Bezzásahová plocha se nezvyšuje a žádný chaos nehrozí," řekl Brabec.

Odvolání ředitele Mánka přivítali ekologové a vědci, naopak starostové některých šumavských obcí a někteří politici ho kritizují. Zeman si přál, aby se situace v NP Šumava vyřešila ve prospěch šumavských obcí. Brabec se k prezidentovi objednal sám zhruba před týdnem. Chtěl mu prezentovat celou situaci v resortu, mimo jiné i odpadovou legislativu nebo čerpání evropských fondů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jádro a plyn. Fiala našel spojence. A teď vyrazit do EU

17:53 Jádro a plyn. Fiala našel spojence. A teď vyrazit do EU

Poprvé od nástupu nové vlády Petra Fialy (ODS) zasedala dnes tripartita, jednala o epidemii a zelené…