Ministr Dobeš odstoupí v prosinci. Bez ohledu na funkčnost registru

14.11.2012 9:15 | Zprávy

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) odstoupí z funkce šéfa resortu v prosinci bez ohledu na funkčnost centrálního registru vozidel. K rezignaci ho včera vyzvalo předsednictvo strany LIDEM. S informací přišla Česká televize.

Ministr Dobeš odstoupí v prosinci. Bez ohledu na funkčnost registru
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Pavel Dobeš čelí vlně kritiky za problémy se spuštěním centrálního registru vozidel. Opozice i někteří koaliční politici žádali jeho odchod z vlády. Situaci kolem registru několikrát kritizovala předsedkyně LIDEM Peake i premiér Petr Nečas (ODS).

Na ustavujícím sjezdu LIDEM 3. listopadu se Dobeš neobjevil ve vedení strany. Sám uvedl, že nechce figurovat ve vedení strany, dokud se situace se špatně fungujícím registrem nevyřeší. A pokud nebude plně funkční v prosinci, chce vyvodit osobní odpovědnost, zmínil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jno, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka píše do USA kvůli vraždě Kirka: Odkaz inspiroval celý svět

19:46 Macinka píše do USA kvůli vraždě Kirka: Odkaz inspiroval celý svět

Světem otřásla vražda jedné z nejvýznamnějších osobností konzervativního pravicového hnutí v USA Cha…