Ministr Herman podpořil Prague Pride. A jeho lidoveckým bratrům došla slova

13.08.2015 20:16

Ministr kultury Daniel Herman podle všeho pořádně rozčílil některé své kolegy – křesťanské demokraty. Proč? Protože Ministerstvo kultury podpořilo pochod sexuálních menšin Prague Pride. Resort je partnerem Prague Pride a podpořil ho 145 tisíci korunami. Monsignor Šrámek by takového lidoveckého ministra hnal svinským krokem, zaznělo v reakci na tuto informaci.

Ministr Herman podpořil Prague Pride. A jeho lidoveckým bratrům došla slova
Foto: hns
Popisek: Daniel Herman v půlnočním rozhovoru
reklama

Podle informací MF Dnes Ministerstvo kultury podpořilo Prague Pride, a to i finančně – 145 tisíci korunami. Pracovníci ministerstva k tomu dodávají, že si finanční podporu zaslouží každý projekt, který splní náročná kritéria, a to bez ohledu na zaměření projektu. Šéf pražské KDU-ČSL Jan Wolf je krokem ministerstva velmi překvapen, ale osobně věří, že sám ministr Herman o podpoře Prague Pride ani neví.

Jiní lidovci ale zdaleka tak smířliví nebyli. Jan Kasal na sociální síti Facebook konstatoval, že za tohoto stavu vlastně neví, co ještě dělá v politice. A přišla i mnohem tvrdší slova. „To je prostě zrada. Monsignor Šrámek by takového lidoveckého ministra hnal svinským krokem,“ opřel se do Hermana bývalý starosta Příbrami za KDU-ČSL Josef Vacek s odkazem na zakladatele strany Jana Šrámka.

Sluší se připomenut, že lidovci tradičně podporují Pochod pro rodinu, který je protiakcí vůči Prague Pride, takže podpora tohoto festivalu z řad „jejich“ ministra je hodně citlivou záležitostí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…