Ministr Pelikán je Babišův velký spící problém. Kvůli takovým, jako je on, se prý hnutí rozsype

24.07.2017 22:17

Komentátor Petr Holub v textu pro server Echo24.cz vysvětluje, proč je ANO odsouzeno k tvrdému pádu. V tuto chvíli se sice zdá, že hvězda Andreje Babiše a jeho hnutí září tak mocně, že víc už to snad ani nejde, jenže šéf hnutí má problém a možná o něm ani neví. Problém se prý jmenuje Robert Pelikán.

Ministr Pelikán je Babišův velký spící problém. Kvůli takovým, jako je on, se prý hnutí rozsype
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán

Hnutí ANO v předvolebních průzkumech z poslední doby pravidelně překračuje hranici 30 procent voličské přízně a blíží se k možnosti, že dosáhne většiny poslanců v parlamentu. Pokud se spojí s některou z dalších stran, např. s komunisty, může dosáhnout i ústavní většiny. Ale podle Petra Holuba by se Babiš měl mít na pozoru před vlastními lidmi, třeba před současným ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Ten v rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že i po volbách chce dál být ministrem spravedlnosti. Deníku to však oznámil dřív než šéfovi ANO Babišovi.

„Nejednal jsem s ním o tom a myslím si, že to ani není třeba. Myslím si, že ví, že tento záměr mám, a že to není téma, o kterém bychom v této situaci a v této fázi měli hovořit,“ prohlásil Pelikán. A právě to může být do budoucna problém.

Hnutí ANO už má s podobným chováním svých politiků jisté zkušenosti z doby po obecních volbách. Tehdy hnutí ANO v několika městech vyhrálo volby a regionální lídři si tam vládli „po svém“. Netrvalo však dlouho a tyto koalice se rozpadly. Stačí se podívat na vývoj politické situace v Ústí nad Labem nebo v Liberci. Regionální buňky hnutí se rozhádaly, vznikly nové buňky hnutí ANO a staré zanikaly, nebo se z nich stali političtí konkurenti „nového ANO“.

Pokud bude mít Andrej Babiš vládu složenou z podobně smýšlejících lidí, bude mít zaděláno na problém a celé hnutí ANO se mu možná sesype.

Celý článek naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …