Ministr Stropnický jednal v Kyjevě. O dodávkách zbraní a výcviku vojáků pro boj se separatisty

29.05.2017 23:32 | Zprávy

Ukrajina bude rozšiřovat vojenskou spolupráci s Českem. Uvedl to dnes ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak po schůzce se svým českým protějškem Martinem Stropnickým. S českým ministrem podle ukrajinských médií jednal i o možnostech spolupráce při výcviku vojáků a při zajištění vojenské techniky pro ukrajinskou armádu, válčící na východě země s proruskými separatisty. Stropnický je na Ukrajině na dvoudenní návštěvě, píše ČTK.

Ministr Stropnický jednal v Kyjevě. O dodávkách zbraní a výcviku vojáků pro boj se separatisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Jednali jsme o společné účasti našich úřadů v plánovaných mezinárodních cvičeních v letošním roce. Posuzovali jsme také otázky spojené s výcvikem vojsk a s logistickými projekty,“ řekl Poltorak podle tiskové agentury UNN. S českým ministrem jednal také o možnostech rozšíření spolupráce při zajišťování ukrajinských sil vojenskou technikou a rovněž v oblasti vojenského zdravotnictví.

Stropnický podle zprávy na webu českého ministerstva obrany ocenil schopnost Ukrajiny reformovat ozbrojené síly během válečného konfliktu a připomněl, že přímo v Kyjevě působí ve styčné kanceláři NATO i čtyři čeští experti. Kancelář byla zřízena pro koordinaci a posilování praktické spolupráce Severoatlantické aliance a Ukrajiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okupace? Osvobodili jsme se sami? Vyskočil, Schneider a další skoncovali s nesmysly

7:25 Okupace? Osvobodili jsme se sami? Vyskočil, Schneider a další skoncovali s nesmysly

„Nesmí se zapomínat na oběti, které nám umožnily se vůbec narodit. Nesmí se zapomínat na ta strašná …