Ministr Stropnický si oddychl, že už skončily volby. A šťouchl do novinářů kvůli dnešnímu článku

20.10.2014 14:50

Ministr obrany za ANO Martin Stropnický na Facebooku hodnotí povrchní výklady nízké účasti voličů v senátních volbách. Poukazuje na to, že někteří zjednodušují, když říkají: „Do Senátu se dostali miliardáři.“ Stropnický naopak poukazuje na rozdíl mezi miliardářem, který zbohatl na hazardu, a kandidátem ANO, který je největším zaměstnavatelem ve Dvoře Králové a svými výrobky se řadí mezi evropskou špičku.

Ministr Stropnický si oddychl, že už skončily volby. A šťouchl do novinářů kvůli dnešnímu článku
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Podle ministra obrany nás po sérii voleb za uplynulých osmnáct měsíců čeká od různých lidí vysvětlování nízké volební účasti. Velmi často to však podle Stropnického dělají zaujatě a povrchně. Jako příklad uvádí tvrzení, že se do Senátu dostali miliardáři.

Dva různé světy

„Chtěl bych v té souvislosti upozornit na drobný rozdíl mezi pány Valentou a Hlavatým. Ten první (Synot) postavil svůj byznys na hazardu. Ten druhý, který se stal senátorem za ANO, celý svůj život věnoval podniku Juta. Je největším zaměstnavatelem ve Dvoře Králové, sponzoruje tamní gymnázium a 85 % svojí produkce exportuje na ty nejkonkurenčnější trhy. Patří svými výrobky mezi evropskou špičku. Dva miliardáři v Senátu? Možná. Ale určitě dva úplně odlišné světy,“ konstatuje na Facebooku Stropnický.

Co napsal Martin Stropnický na Facebook:

Je po volbách. Zaplať příroda. Už toho bylo, myslím, na všechny tak akorát. Čtyřikrát cca za rok a půl by umořilo i občana-politikoholika. To je, mimochodem, možná ta hlavní příčina malé účasti. Teď nám to všechno budou pár dní různí lidé vysvětlovat. Velmi často zaujatě a povrchně. Příklad? Prý se do Senátu dostali miliardáři. Tečka. Chtěl bych v té souvislosti upozornit na drobný rozdíl mezi pány Valentou a Hlavatým. Ten první (Synot) postavil svůj byznys na hazardu. Ten druhý, který se stal senátorem za ANO, celý svůj život věnoval podniku Juta. Je největším zaměstnavatelem ve Dvoře Králové, sponzoruje tamní gymnázium a 85 % svojí produkce exportuje na ty nejkonkurenčnější trhy. Patří svými výrobky mezi evropskou špičku. Dva miliardáři v Senátu? Možná. Ale určitě dva úplně odlišné světy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…