Ministr Vojtěch bude řešit nákazu v OKD i jinde

02.07.2020 6:50

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes navštíví Moravskoslezský kraj. Do regionu přijede řešit zhoršenou epidemiologickou situaci, kvůli níž na Karvinsku a Frýdecko-Místecku stále platí mimořádná opatření, která mají zabránit šíření koronaviru.

Ministr Vojtěch bude řešit nákazu v OKD i jinde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví
reklama

Mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová uvedla, že se ministr zdravotnictví setká s hejtmanem Ivo Vondrákem (ANO) a společného jednání by se měli účastnit také ředitelka krajských hygieniků Pavla Svrčinová a zástupci vedení OKD. Ministra budou s největší pravděpodobností doprovázet hlavní hygienička Jarmila Rážová a epidemiolog a vedoucí pracovní skupiny pro rozvolňování Rastislav Maďar. „Budeme řešit požadavky, které máme na další opatření," uvedl ve středu Vondrák.

Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku platí kvůli tamnímu ohnisku koronaviru zpřísněná opatření proti šíření nákazy. Platí zákaz návštěv nemocnic a sociálních zařízení nebo omezení účasti na hromadných akcích z 500 na nejvýše 100 lidí. I po středečním uvolnění opatření ve zbytku republiky jsou na Karvinsku a Frýdecko-Místecku povinné roušky v budovách, v MHD nebo na hromadných akcích. Přeshraniční pracovníci v celém kraji musejí předkládat zaměstnavatelům testy na covid-19. Nejhůř je na tom z regionu Karvinsko, kde se nákaza rozšířila mezi horníky těžební společnosti OKD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijde revoluce? Hana Lipovská o ekonomice, dluzích a tisku peněz ve velkém. Je to zlé

9:25 Přijde revoluce? Hana Lipovská o ekonomice, dluzích a tisku peněz ve velkém. Je to zlé

Hana Lipovská, ekonomka a členka Rady ČT, má za to, že naším problémem není koronavirus, ale to, že …