Ministr kultury Staněk to pořádně schytal. Válka

12.05.2019 7:15

Zakladatel Centra DOX Leoš Válka se s ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD) nepáře. Staněk je podle něj nekompetentní, zdiskreditovaný, plní zadání prezidenta Miloše Zemana a pro umělce není partnerem k jednání a musí skončit. Proto inicioval petici za Staňkův vyhazov z vlády, kterou podepsalo již přes šest tisíc lidí.

Ministr kultury Staněk to pořádně schytal. Válka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání sněmovny. Na programu mimo jiného i druhé čtení zákona, ve kterém se upravuje pobírání platů za kumulované funkce veřejných činitelů

„Jeho pozice je neudržitelná. Je zdiskreditován, že je obecně považován za nekompetentního ministra,“ zahájil zostra Válka rozhovor pro internetovou televizi DVTV. To, co předvádí na kulturním poli, to, že vyhodil dva ředitele významných kulturních institucí, je podle Války dost hrozné. Proto se mu jeví, že je jen otázkou času, než Staněk zmizí z vlády. Prý se možná čeká, až bude po evropských volbách, neboť předseda ČSSD Jan Hamáček nehodlá stanu poškozovat před volbami. 

Válka se Staňkem odmítá jednat. Je přesvědčen, že ministr plní jen zadání Hradu a skutečným hybatelem věcí je Miloš Zeman. „My s ním prostě odmítáme jednat, protože pro nás to není partner. My si myslíme, že je zdiskreditovaný, že je nekompetentní a že hraje politickou hru. Plní zadání, Myslíme si, že jde o tlak přímo z Hradu od pana Zemana, který měl dlouhodobý problém s panem Jiřím Fajtem, kterého odmítl jmenovat profesorem. Proto my si myslíme, že jednat s ministrem Staňkem je naprosto zbytečné. Je to interpretace, důkazy nemáme, ale ty jeho kroky jsou jednoznačné,“ nešetřil člena vlády ředitel Centra DOX.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle Války všichni dobře vědí, že pro tuto vládu není Ministerstvo kultury prioritní. Důležitost kultury se prý sice nikdo neodváží zpochybňovat, jenže reálně to s podporou kultury vypadá jinak.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno a hádky. Nic nenašla! Kouzla, miliardy! Stanjura myl hlavu Schillerové, ta mávla rukou a řekla...

14:38 Dusno a hádky. Nic nenašla! Kouzla, miliardy! Stanjura myl hlavu Schillerové, ta mávla rukou a řekla...

Místo dvanácti miliard šest. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) získala půlku p…