Ministr spravedlnosti bude jednat se staronovým šéfem Vězeňské služby Dohnalem

21.12.2015 6:17 | Zprávy
autor: vam, čtk

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se dnes sejde se staronovým generálním ředitelem Vězeňské služby Petrem Dohnalem. Toho na jaře 2014 odvolala z funkce bývalá ministryně Helena Válková, jejíž rozhodnutí v pátek zrušil pražský městský soud.

Ministr spravedlnosti bude jednat se staronovým šéfem Vězeňské služby Dohnalem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal

Válková Dohnala odvolala pro ztrátu důvěry a kvůli údajným problémům v hospodaření. Dohnal se od počátku svému odvolání bránil, v pátek dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu.

Podá Pelikán kasační stížnost? Nenavrhne zahájit s Dohnalem kárné řízení?

Současný ministr spravedlnosti Pelikán může proti rozsudku podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ta však nemá odkladný účinek. Zda stížnost podá, zatím neoznámil. Stejně tak není jasné, zda Pelikán nenavrhne zahájit kárné řízení, jehož výsledek by mohl vyústit v Dohnalovo opětovné odvolání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Co si myslíte o koalici SPOLU?

Jste pro aby byla zachována? Nebo myslíte, že bez ní na tom bude ODS líp?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš zdědil po Fialovi fungující ekonomiku? Švihlíková rozbila mýty. Vytáhla rok 2019

20:52 Babiš zdědil po Fialovi fungující ekonomiku? Švihlíková rozbila mýty. Vytáhla rok 2019

Ekonomka Ilona Švihlíková popsala, v jakém stavu se podle ní nachází česká ekonomika. Její hodnocení…