Ministr spravedlnosti bude jednat se staronovým šéfem Vězeňské služby Dohnalem

21.12.2015 6:17

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se dnes sejde se staronovým generálním ředitelem Vězeňské služby Petrem Dohnalem. Toho na jaře 2014 odvolala z funkce bývalá ministryně Helena Válková, jejíž rozhodnutí v pátek zrušil pražský městský soud.

Ministr spravedlnosti bude jednat se staronovým šéfem Vězeňské služby Dohnalem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal
reklama

Válková Dohnala odvolala pro ztrátu důvěry a kvůli údajným problémům v hospodaření. Dohnal se od počátku svému odvolání bránil, v pátek dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu.

Podá Pelikán kasační stížnost? Nenavrhne zahájit s Dohnalem kárné řízení?

Současný ministr spravedlnosti Pelikán může proti rozsudku podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ta však nemá odkladný účinek. Zda stížnost podá, zatím neoznámil. Stejně tak není jasné, zda Pelikán nenavrhne zahájit kárné řízení, jehož výsledek by mohl vyústit v Dohnalovo opětovné odvolání.

Dohnal již dal na vědomí, že se chce do čela Vězeňské služby vrátit. „Já se určitě chci zpátky ujmout své právoplatné pozice generálního ředitele, ale o dalším mém působení budeme s panem ministrem diskutovat,“ uvedl v pátek.

Zda se Pelikán setká také s Pavlem Ondráškem, který Vězeňskou službu vedl po Dohnalovi až do minulého pátku, není jasné. O funkci přišel v důsledku rozhodnutí soudu o neplatnosti Dohnalova odvolání. Ondrášek se s Pelikánem nedávno dostal do sporu kvůli rozhodnutí zřídit dvě zásahové eskortní jednotky Vězeňské služby, což u ministra vzbudilo nevoli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…