Ministr vnitra: Šlachta je odborník, profesionál a slušný člověk. Ale...

21.12.2017 7:21

Nový ministr vnitra Lubomír Metnar přemýšlí nad tím, že by obnovil speciální policejní útvar – Finanční policii. Chce také zřídit volební odbor, jenž by řešil všechny nadcházející volby a problémy s nimi spojené. Uvedl to v dnešním rozhovoru pro deník Právo.

Ministr vnitra: Šlachta je odborník, profesionál a slušný člověk. Ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Lubomír Metnar
reklama

Ambicí Metnara pro zlepšení v otázce bezpečnosti je podle jeho slov zefektivnit řadu věcí v rámci ministerstva. „Aktuálně jde o změnu systemizace úřadu. Začalo to tím, že jsme se zabývali těmi stěžejními odbory a odděleními, které se různě přesunovaly, spojovaly, popřípadě rozdělovaly. Navíc chci reagovat na nový trend, takže navrhuji zřízení nových odborů. Zaprvé byl zřízen odbor prevence kriminality, zadruhé v současnosti řešíme velké téma, kterým jsou volby,“ podotkl Metnar. 

Zajímá jej také nastavení systémového řešení voleb. V žádném případě však nechce odvolávat současného náměstka Petra Mlsnu, pod nějž spadá veřejná správa. Kromě toho se chce zabývat rovněž policejními sbory.  

„Policie je v současné době dle mého názoru v dobré kondici, ale je třeba reagovat na nový vývoj a nově vzniklou, zhoršenou bezpečnostní situaci ve světě i v Evropě. A co se týká konkrétních věcí, které trápí policii, je to například výše nástupních platů, kterou chci řešit, stejně tak výběr nových policistů. Velmi dobrý počin je náborový příspěvek,“ zmínil, že chce také zefektivnit kariérní růst. 

V rozhovoru pak bylo také zmíněno jméno Roberta Šlachty. „Toho vnímám jako dlouholetého ředitele ÚOOZ a odborníka, profesionála a slušného člověka. Ale že bych se teď u něj zamýšlel nad nějakými personálními věcmi a nabídkami, tak to ne,“ dodal Metnar. 

Co se týče reorganizace policie, tam však zatím nechce zaujímat nějaké stanovisko. „Nejdřív chci vyhodnocení, jaké tam jsou přínosy a negativa, abych si na to udělal názor,“ podotkl Právu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…