Ministr zamítl odborům účast v senátu, jenž rozhodne o Červíčkovi

18.12.2013 8:35 | Zprávy
autor: adr, čtk

Nezávislý odborový svaz (NOS), otevřeně podporující Martina Červíčka ve funkci policejního prezidenta, chtěl mít zástupce v rozhodčím senátu, který bude ve správním řízení přezkoumávat Červíčkovo jmenování do čela policie. Ministerstvo vnitra však žádost odborů zamítlo s vysvětlením, že byla formálně nesprávná. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Ministr zamítl odborům účast v senátu, jenž rozhodne o Červíčkovi
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček

Ministr vnitra Martin Pecina na začátku prosince vrátil do služebního poměru Červíčkova předchůdce Petra Lessyho, čímž vzniklo dvojvládí v čele policie. Současný policejní prezident Červíček se funkce odmítl dobrovolně vzdát, takže ministerstvo zahájilo správní řízení, které by mělo rozhodnout, zda jeho jmenování do funkce bylo oprávněné. Senát ministerské poradní komise se sejde poprvé ve čtvrtek.

Zástupce v něm chtěl mít i Nezávislý odborový svaz, ale ministerstvo jeho žádost zamítlo. Nezaslal ji totiž předseda svazu Milan Štěpánek nebo někdo jiný z této odborové organizace, ale Červíčkův právní zástupce Josef Kopřiva. "Právní zástupce jednoho člověka nemůže žádat o účast třetích osob na jednání. Je to formální záležitost," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

Vnitru asi unikly základní právní věci...

Podle šéfa odborů Štěpánka je však toto vysvětlení nesmyslné, protože Červíček je členem odborů a Kopřiva vystupuje jako jeho zmocněnec. "Jestliže pan Červíček coby náš člen požádá o to, aby byl senát doplněn o někoho z odborů, tak na to má nárok. Jestliže ho v tomto řízení zastupuje advokát, tak veškeré jeho kroky neznamenají, že o to žádá advokát, ale že to žádá člověk, který ho zmocnil. To jsou základní právní věci, které je na vnitru asi minuly," prohlásil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…