Ministrem financí může být Jan Fischer. Připustil to i Zemanův poradce

01.07.2013 19:24

Poradce prezidenta Miloše Zemana a šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák v České televizi v pondělí nevyloučil, že se ministrem financí může stát Jan Fischer. Zkritizoval také Karla Schwarzenberga za to, že svým jednáním poškodil zájmy českého byznysu.

Ministrem financí může být Jan Fischer. Připustil to i Zemanův poradce
Foto: Tito Varhanov (Wikimedia Commons)
Popisek: Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák

V úvodu odmítl, že by mohl získat místo v Rusnokově vládě. „To je moje životní zásada, nejít do politiky. Když si dám zásadu, tak ji dodržím,“ řekl k tomu Hanák. Kdo obsadí resort financí, odmítl komentovat, řekl ale, že všichni oslovení jsou velmi známí. A nevyloučil, že mezi nimi figuruje jméno neúspěšného kandidáta na prezidenta Jana Fischera.

Schwarzenberg poškodil české zájmy

Vyjádřit se odmítl i k výroku Miroslava Kalouska, který prohlásil, že druhý pokus sestavit vládu může prezident svěřit Martinu Nejedlému, místopředsedovi zemanovců a jednateli české pobočky společnosti Lukoil. „Nevím, já se prostě k tomu nebudu vyjadřovat. Já mu radím jenom v ekonomice. Já se s ním o tom nebavím. Ani nechci,“ bránil se Hanák.

Za klíčovou otázku pokládá zlepšení spolupráce mezi ministerstvy zahraničí, průmyslu a dopravy v oblasti ekonomické diplomacie. Zkritizoval také ministra zahraničí v demisi Schwarzenberga za jeho výroky, které poškodily zájmy českých podnikatelů v perspektivním Ázerbájdžánu. „Nešťastná vyjádření ministra zahraničí českému byznysu nepomohla, naopak,“ dodal Hanák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…