Ministři odešli při Okamurově projevu. Bylo mi fyzicky nevolno, vzkázal Válek

10.05.2022 22:13 | On-line

Členové vlády v úterý večer během vystoupení Tomia Okamury (SPD) opustili sněmovní jednací sál, a přerušili tak projednávání vládní strategie zvládání uprchlické krize. Donutili je k tomu prý urážky a lži ze strany lídra jedné z opozičních stran, někomu se udělalo i fyzicky nevolno, vyjádření některých z nich zveřejnil server Seznam Zprávy.

Ministři odešli při Okamurově projevu. Bylo mi fyzicky nevolno, vzkázal Válek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Válek s brašnou

„Všichni jsme byli svědky toho, že se na jednání pléna nejen obstruuje, ale také nadává a vyvolává nenávist,“ řekl později novinářům k dění v sálu ministr vnitra Vít Rakušan. „Někdy je v Parlamentu potřeba reagovat i tak, že ukážete, jaké principy a hodnoty prosazujete,“ uvedl.

Ministři podle něho chtěli mluvit o zvládání přílivu běženců, ale nedostali se ke slovu a museli poslouchat urážky. „Ty projevy xenofobie a nenávisti vůči lidem, kteří sem prchají před válkou, byly tak ohromné, že jsme na to museli adekvátním způsobem reagovat,“ dodal.

Není možné hodinu sedět a poslouchat člověka, který uráží, uvedl Jurečka. Okamurovo vystoupení označil za „snůšku lží, překrucování, strašení a nenávisti“. „Rozhodli jsme se odejít a ukončit to žvanění,“ doplnil.

Těžce Okamurův projev také snášel šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09): „Ty lži, které tady pan Okamura šíří, se nedaly poslouchat. Bylo mi z toho až fyzicky zle,“ komentoval dění v jednacím sále ministr na tiskové konferenci, kterou ministři po svém odchodu mimořádně svolali. Původní zdroj ZDE.

„Tato schůze byla opět zneužita panem Okamurou k sebeprezentaci a vyvolávání nenávisti mezi lidmi,“ zhodnotil následně ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Okamura Fialův kabinet vinil z diletantství a amatérismu. Občané se můžou začít během krátké doby bouřit. Jste natvrdlí, jak z Marsu,“ prohlásil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

20:16 „Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

REPORTÁŽ „Nikdo jiný není!“ Ke kandidatuře na prezidenta přesvědčovali lidé před domem kultury v Bře…