Ministři projednají sociální služby či státní lesy

13.03.2017 6:18

Vláda dnes projedná novelu zákona o sociálních službách, podle níž by se mohl nejvyšší příspěvek na péči pro lidi, kteří se bez pomoci neobejdou, příští rok zvýšit z 13.200 na 19.200 korun. Norma také předpokládá, že rodiče, jimž se narodí trojčata či čtyřčata, by mohli mít nárok na bezplatnou pečovatelku. Mezi sociální služby by se mohly zařadit paliativní péče a také klokánky a podobná zařízení.

Ministři projednají sociální služby či státní lesy
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR
reklama

Ministři dostanou na stůl také novelu lesního zákona, která má zakotvit, že státní lesy nesmějí být privatizovány, respektive zcizovány. Předloha počítá s výjimkami, například při směně nebo prodeji spoluvlastnických podílů státu nebo prodeje ve veřejném zájmu.

Kabinet má rovněž projednat zpřísnění limitních hodnot některých chemických látek v hračkách uváděných na trh. Zohlednění elektronizace utajovaných informací má za cíl technická novela zákona o ochraně utajovaných informací a bezpečnostní způsobilosti, kterou předkládá premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang.

Na programu vlády je i norma, podle níž by banky a Česká národní banka měly sdílet informace o internetových útocích a incidentech a o přijatých opatřeních, jak takovým útokům zabránit. Další předloha počítá s tím, že pošta by měla být zařazena mezi poskytovatele platebních služeb. K poskytovatelům služeb patří nyní banky, stavební spořitelny, družstevní záložny a další finanční instituce.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…