Ministři vnitra EU dnes stanoví, ze kterých zemí nebudou přijímat imigranty

04.12.2015 6:34

Některá opatření související s bojem proti terorismu proberou dnes v Bruselu ministři vnitra zemí Evropské unie. Mluvit se tak bude například o potřebě prosazení celoevropského registru pasažérů leteckých spojů či o možnostech jak lépe chránit vnější hranice společenství.

Ministři vnitra EU dnes stanoví, ze kterých zemí nebudou přijímat imigranty
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti
reklama

Registr pasažérů je dlouhou dobu dojednávaný nástroj, který by měl umožnit lepší vyšetřování, odhalování a dopadání pachatelů například teroristických činů. Někteří europoslanci jej ale dosud odmítají jako přílišný zásah do osobní svobody. Shoda se státy by měla být nalezena do konce letošního roku.

Diskutovat se také bude o stávající situaci ohledně přerozdělování uprchlíků mezi unijními zeměmi a vůbec o vývoji migrační krize. Řecko by dnes mohlo uslyšet varování, že je skutečně na čase výrazně zlepšit ochranu jeho hranice. Přes opakované výzvy v tomto směru totiž zatím Atény nedokázaly zabránit průchodu desetitisíců migrantů dál do Evropy. Řekům se navíc zatím nepodařilo ani splnit úkol z podzimu a plně spustit takzvané "hotspoty", tedy systém identifikace a registrace uprchlíků, kteří by měli být dál přemísťováni po unii.

V EU tak podle médií sílí úvahy například o odchodu Řecka z schengenského prostoru volného pohybu či dokonce o možnosti obnovit v tomto prostoru hraniční kontroly. Druhou možnost však mnohé evropské státy jednoznačně odmítají.

Dalším z bodů dnešní diskuse má být celoevropský seznam bezpečných zemí, tedy takových zemí, ze kterých by unijní státy neměly důvod přijímat imigranty.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…