Ministři zahraničí Severoatlantické aliance v Turecku jednají o Ukrajině i IS

13.05.2015 15:50

Šéfové diplomacií členských zemí NATO se dnes na svém setkání v jihoturecké Antalyi zabývali situací na východě Ukrajiny, podporou boje proti radikálům z organizace Islámský stát (IS) či prodloužením mise v Afghánistánu. Za Českou republiku se summitu účastní ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. „Jedním z nejdůležitějších záležitostí tohoto setkání bude, co by mohlo NATO udělat ještě víc v boji proti terorismu a v boji proti ISIL,“ prohlásil před počátkem jednání generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Ministři zahraničí Severoatlantické aliance v Turecku jednají o Ukrajině i IS
Foto: Daniela Černá
Popisek: Dny NATO v Ostravě. Promluvil i prezident Miloš Zeman

ISIL je zkratka pro Islámský stát v Iráku a Levantě, jak se IS označoval před vyhlášením chalífátu na území Sýrie a Iráku loni v létě.

Stoltenberg rovněž vyzval k důslednému dodržování dohod z běloruského Minsku. „Vyzýváme Rusko, aby přestalo podporovat separatisty a stáhlo své síly z východu Ukrajiny,“ uvedl.

O svém úterním jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Soči dnes své kolegy informoval ministr zahraničí USA John Kerry. „Nyní nastala obrovská příležitost, abychom v tomto konfliktu nalezli cestu k jistotě a řešení,“ uvedl Kerry. I on vyzval Rusko a proruské separatisty na východní Ukrajině, aby začali dodržovat minská ujednání. Uvolnění protiruských sankcí podle něj ale v současné situaci nepřipadá v úvahu. Jsou prý totiž zárukou úspěšného pokračování mírového procesu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…