Ministryně Dostálová ujišťovala čtenáře: Podnikatele rozhodně na holičkách nenecháváme

12.03.2021 10:47

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v rámci dotazů od čtenářů ParlamentníchListů.cz odpovídala na dotaz týkající se podpory pro firmy a podnikatele, která je podle některých nedostatečná a proslýchá se, že by měla brzy skončit. Zazněly obavy, že pomoc podnikatelským subjektům formou podpůrných programů nebude dostatečná.

Ministryně Dostálová ujišťovala čtenáře: Podnikatele rozhodně na holičkách nenecháváme
Foto: Archiv PL
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj

„Co je pravdy na tom, že brzy skončí podpora pro firmy a podnikatele?“ zajímá se tazatel, který se doslechl, že na to „stát nemá“. „A co se stalo s těmi miliardami, o které jste zadlužili spousty dalších generací?“ připomíná ministryni Dostálové slova vlády, že tak velký schodek je kvůli podpoře lidem a firmám, které krize postihla. „Tak kde ty peníze jsou?“ táže se.

Ministryně Dostálová za svůj resort zdůraznila, že jen za poslední měsíce podpořili podnikatele částkou téměř devíti miliard korun. „Tato částka obsahuje podporu lázeňství, hromadných a individuálních ubytovacích zařízení, cestovních kanceláří a agentur, ubytovatelů zaměřujících se na školy v přírodě či podporu průvodců, kteří vykonávají svoji činnost v oblasti cestovního ruchu,“ přiblížila.

Dále pak podnikatelé v cestovním ruchu mohli tak jako jiní podnikatelé čerpat různé další druhy pomoci od státu. „Jedná se například o záruky pro podnikatele zasažené koronavirem COVID III, záruky COVID PLUS, dotační program COVID - Nájemné, záruky pro CK, program Antivirus, kompenzační bonus pro OSVČ nebo pomoc pro malá s. r. o. atd.,“ zkonkretizovala.

„Podnikatele tedy rozhodně v této době na holičkách nenecháváme,“ ujistila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová závěrem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

17:46 Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

Koalice SPOLU se ve své aktuální předvolební propagaci soustředila na zvyšování cen. Tvrdí, že za to…