Ministryně Maláčová: Rodič samoživitel je pro mě hrdina

23.11.2020 16:21

Ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová na svém facebooku vyjádřila podporu rodičům samoživitelům. „Rodič samoživitel je pro mě superhrdina. Zvládá několik rolí naráz, funguje jako máma i táta v jednom a doživotně tlumí neschopnost či nezájem druhého rodiče,“ napsala Maláčová a přehledně také ukázala, jak MPSV pomáhá samoživitelkám v letošním roce.

Ministryně Maláčová: Rodič samoživitel je pro mě hrdina
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

„Vím, že život pro vás není procházka růžovou zahradou. A vím, že koronavirus bohužel nebyl první dno, na které jste si sáhli. Milí rodiče samoživitelé, čtu všechny vaše zprávy! A snažím se vám pomoci, jak nejlépe to jde.

Pravidelné informace v TV pořadech a tisku od odborníků z Úřadu práce, valorizace rodičáku, životního a existenčního minima, ošetřovné po celou dobu opatření, velké zjednodušení mimořádné okamžité pomoci nebo dokládání dávek...Před cílem v Senátu čeká ještě náhradní výživné, jesle ve Sněmovně, a na vládě budu bojovat za přídavek na dítě pro pracující rodiny. Věřím, že tohle všechno vám pomáhá a pomůže! Držte se,“ napsala Maláčová.

Jak konkrétně MPSV pomáhá samoživitelkám a samoživitelům v roce 2020? Jde o valorizaci rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun, podporu částečných úvazků či sdílené pracovní místo, valorizace životního a existenčního minima na po osmi letech, nadstandardní ošetřovné po celou dobu mimořádných opatření. Jde také o zjednodušení a rozšíření mimořádné okamžité pomoci či zjednodušení dokládání dávek.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po videu s usměvavým Zemanem: I na smrtelné posteli bude kompetentnější než Vystrčil

20:33 Po videu s usměvavým Zemanem: I na smrtelné posteli bude kompetentnější než Vystrčil

Hradní kancléř Vratislav Mynář dnes předložil důkaz, že hospitalizovaný Miloš Zeman je schopen jedna…