Ministryně Maláčová jednala v Lucemburku na Radě EU ministrů práce a sociálních věcí

14.06.2019 16:01

Ministryně práce a sociálních věcí se v čtvrtek 13.června zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) v Lucemburku. Diskutovalo se hlavně o koordinaci politik zaměstnanosti a sociálních politik a o mobilitě pracovníků v Evropské unii.

Ministryně Maláčová jednala v Lucemburku na Radě EU ministrů práce a sociálních věcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová
reklama
V Lucemburku se také volilo sídlo nově zřízeného Evropského orgánu pro pracovní záležitosti, tím se stala Bratislava, což Česká republika podpořila a uvítala to i Jana Maláčová. „Gratulujem, bratia Slováci,“ napsala na facebooku. 
 
Rada na jednání také oficiálně potvrdila již dříve domluvené dohody s Evropským parlamentem ke třem legislativním návrhům. Byl zřízen právě za účelem podpory přeshraniční mobility pracovníků v rámci EU již zmíněný Evropský orgán pro pracovní záležitosti. Druhá směrnice, o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU, stanoví povinnosti informovat pracovníky o podstatných aspektech jejich práce, a to v písemné podobě a včas. Směrnice o slaďování pracovního a soukromého života pak nově definuje minimální požadavky na rodičovskou dovolenou, otcovskou dovolenou a pečovatelské volno.
 
 

Anketa

Myslíte, že demonstrace ,,Milionu chvilek" svrhnou Babišovu vládu?

5%
95%
hlasovalo: 36499 lidí
„Volný pohyb pracovníků je jednou z hlavních výhod členství v EU. Nový Evropský orgán pro pracovní záležitost bude mít za úkol, aby práce po Evropě byla co nejsnazší a nejpohodlnější. Jsem moc ráda, že jsem mohla svým hlasem pomoci k tomu, aby jeho sídlo bylo u našich nejbližších diplomatických spojenců, tedy na Slovensku“, uvedla ministryně Maláčová v tiskové zprávě z ministerstva.
 
O jednání stihla Maláčová také informovat na facebooku. „Hlášení z Lucemburku: Vyrazit za prací do EU by pro nás mělo být ještě jednodušší a pohodlnější. Změny pracovních podmínek budou muset zaměstnanci znát předem. Členové EU se musejí více zaměřit na narovnávání rozdílů v odměňování žen a mužů i slaďování pracovního a osobního života. Super zprávou také je, že pracovní záležitosti v EU se teď budou nově řešit v Bratislavě – tedy u našich nejbližších diplomatických spojenců. Na tom všem jsme se dohodli s ministry a ministryněmi práce a sociálních věcí EU. Dnešní zasedání Rady EPSCO bylo prostě po všech stránkách úspěšné,“ napsala na sociální síti. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…