Ministryně Maláčová pošle úředníkům srdceryvný dopis. Doprovodila ho svou fotkou. A přidala ještě obrázek jednoho muže…

05.04.2020 13:30

„Covid-19 nás zasáhl jako tsunami. Všichni se s jeho silou musíme vypořádat po svém a postupně. Uvědomuji si, v jak náročné chvíli se, my občané České republiky, nacházíme: obavy o naše zdraví a zdraví našich blízkých střídají existenční starosti." Přesně tak zní úvod dopisu, který od jednoho z vysokých představitelů MPSV získaly také ParlamentníListy.cz. Dopis by měl být odeslán 6. dubna, tedy v pondělí.

Ministryně Maláčová pošle úředníkům srdceryvný dopis. Doprovodila ho svou fotkou. A přidala ještě obrázek jednoho muže…
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Jana Maláčová (ČSSD) v televizi Prima
reklama

Anketa

Kdo podle Vás pohořel v boji s koronavirem?

hlasovalo: 19727 lidí
Ministryně Maláčová v textu dále uvádí, že se během „čtrnácti perných dnů" podařil vytvořit zázrak. Míní tím program Antivirus, který prý skutečně pomůže až 270 tisíci firmám a více než třem milionům zaměstnanců „udržet se nad vodou".

Připomeňme, že v úterý 31. března vláda schválila návrh na úpravu programu Antivirus. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření prý pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

„A proto se obracím na Vás. Jste totiž nenahraditelnou a nepostradatelnou součástí našeho malého zázraku, který nás pomůže vyvést z té nejtěžší části krize. Je nám naprosto jasné, jak moc těžké to pro všechny bude a z celého srdce Vám děkujeme. Děkujeme i těm z Vás, kteří jste přišli posílit řady kolegů na úřadech práce," píše se dále v dopisu, jehož znění ParlamentníListy.cz uveřejňují pod článkem.

Náš zdroj sice slova ministryně chválí, podivuje se ovšem nad závěrem. „Nerozumím moc tomu, proč je vedle ministryně i kovaný straník Robin Povšík, toho času její náměstek. Myslím, že by tam měla být řada jiných tváří na našem resortu, které trávily dny a někdy i noci přípravami podkladů pro vládu. Je vidět, že paní ministryně k tomu jako obvykle přistoupila stranicky, což mě i za ostatní kolegy velmi mrzí," uzavřel náš zdroj.

Připomeňme, že Robin Povšík je zaměstnáním politik, od roku 2014 s krátkými přestávkami náměstek ministryně práce a sociálních věcí, v letech 2007 až 2012 zastupitel Středočeského kraje, z toho v letech 2008 až 2012 náměstek hejtmana. Od roku 2002 je také zastupitel města Mladá Boleslav, z toho v letech 2005 až 2006 a opět od 2018 náměstek primátora. Je člen ČSSD. Paralelně byl v letech 2013 až 2014 poradcem ředitele Závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic a v letech 2013 až 2017 byl poradcem předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. O tom, zdali někdy pracoval v soukromém sektoru nebo jestli se živil i rukama, Wikipedia nehovoří.

Aby toho nebylo málo, v krajských volbách v roce 2020 bude Povšík lídrem ČSSD ve Středočeském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…