Ministryně Müllerová u Moravce: Jsme jako ARO, pomáháme lidem na poslední chvíli. Ale pomáháme dobře

07.04.2013 14:47

Vláda by podle ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP09) neměla být tak hluchá a měla by přijmout návrh na zvýšení minimální mzdy o pět set korun, jestli se na tom shodli i zaměstnavatelé s odbory. Podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) se však jedná pouze o kosmetickou úpravu, protože příčiny problémů jsou v systému, především ve špatné hospodářské činnosti. Řekli to v Otázkách Václava Moravce.

Ministryně Müllerová u Moravce: Jsme jako ARO, pomáháme lidem na poslední chvíli. Ale pomáháme dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP09) na jednání tripartity hodlá předložit návrh na zvýšení minimální mzdy o pět set korun. Jde podle ní především o pomoc lidem, kteří si našli práci a chtějí pracovat. Podle údajů Otázek Václava Moravce se minimální mzda týká asi jednoho procenta populace, tedy sta tisíců lidí.

Müllerová má za to, že by vláda neměla být tak hluchá, pokud odbory souhlasí s kompromisem 500 korun, čemuž přitakali také zaměstnavatelé.

Hůř jsou na tom jen pobaltské země

Téma minimální mzdy nenechalo chladného předsedu Senátu Milana Štěcha. Podle něj jsme se za nynější vlády pravice s minimální mzdou dostali až za Turecko. S tím souhlasila i Müllerová, podle které je nižší minimální mzda než v Česku pouze v pobaltských zemích, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. „V této podobě minimální mzda neplní funkce, které by měla mít,“ řekla v Otázkách Václava Moravce ministryně.

Bývalý šéf odborů Štěch za problémem vidí především špatnou hospodářkou činnost státu. Byť je sedmibodový návrh ministryně přijatelný, Müllerová řeší pouze následek, řekl. „My jsme jako to ARO,“ souhlasila a přirovnala Müllerová resort práce k anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení, kde se rovněž problémy řeší na poslední chvíli. Jenže by se jim radši mělo předcházet, i když ministerstvo označila za dobrého lékaře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…