Ministryně Valachová se kvůli studentům UJAK sejde s děkany z veřejných VŠ

18. 9. 2015 6:34

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes bude s děkany pedagogických fakult veřejných vysokých škol hledat umístění pro více než 700 studentů speciální pedagogiky Univerzity Jana Amose Komenského (UJAK). Ti podle všeho nebudou moci pokračovat na této soukromé vysoké škole, protože jejich oboru na konci září vyprší akreditace. Akreditační komise ve středu vydala negativní stanovisko k žádosti o její prodloužení.

Ministryně Valachová se kvůli studentům UJAK sejde s děkany z veřejných VŠ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová
reklama

Většinu ohrožených studentů tvoří učitelé, kteří si v kombinovaném studiu doplňovali potřebnou kvalifikaci. Valachová prý už o možném přesouvání studentů s pedagogickými fakultami předběžně jednala.

Studenti UJAK v minulosti namítali, že je pro ně studium na veřejných vysokých školách problematické mimo jiné proto, že se koná i ve všedních dnech, nikoliv výhradně o víkendech. Pravidelné uvolňování jim působí problémy u zaměstnavatelů.

Vedení UJAK ve čtvrtečním prohlášení na svém webu vyjádřilo pochybnosti, zda jsou veřejné vysoké školy na přijetí takového množství studentů připraveny. "Stěží si lze představit bezproblémové zajištění výuky těchto studentů minimálně ve srovnatelné kvalitě na dalších školách, které v tuto chvíli na vzniklou situaci nejsou, a ani nemohou být personálně, organizačně ani v dalších podstatných ohledech připraveny," uvedli zástupci největší soukromé vysoké školy v Česku.

Ačkoliv ministryně ve středu tvrdila, že se zástupci UJAK nemá o čem jednat a opravné prostředky není možné použít, nakonec se s nimi také sejde. Mluvčí UJAK Jan Červenka ČTK informoval, že má vedení školy s Valachovou domluvenou schůzku na dnešní dopoledne.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …