Ministryně Válková píše na zastupitelství kvůli Opencard. Vadí jí nepotrestaní viníci

27. 2. 2014 16:34

Ministryně spravedlnosti Helena Válková požádala dopisem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana o iniciování prověrky činnosti pražského městského státního zastupitelství v souvislosti s projekty Opencard či tunel Blanka. Válková očekává Zemanovo stanovisko a sdělení, jaká opatření v dané věci učiní.

Ministryně Válková píše na zastupitelství kvůli Opencard. Vadí jí nepotrestaní viníci
Foto: ANO
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Podle prohlášení úřadu se Válková na Zemana obrátila, protože je znepokojena tím, že se i přes četná trestní oznámení nedaří postavit před soud potenciální viníky, kteří následně vystupují například v rolích svědků.

Znepokojují ji mediální informace

V dopise konkrétně zmínila kauzu Opencard, v níž pražský městský soud v pondělí nepravomocně uznal vinnými řadové úředníky z magistrátu hlavního města. Stav řešení tohoto případu může být podle ní projevem nedostatečné kvality činnosti Městského státního zastupitelství v Praze.

„Věří, že tato situace není nejvyššímu státnímu zástupci lhostejná a že v rámci svých kompetencí přijme příslušná opatření, například ve formě nařízení kontroly skončené věci (v případě věcí odložených) či bude iniciovat dohledovou činnost ze strany Vrchního státního zastupitelství v Praze," shrnulo ministerstvo postoj Válkové. Ministryně pokládá za znepokojující i mediální informace o dalších případech týkajících se Prahy, například ohledně výstavby tunelu Blanka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

12:40 Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z…