Ministryně blekotala v ČT o restitucích a dostala záhul, píše Huml

08.02.2012 11:51

Sociální demokraté a jim spříznění poslanci, jakým je Stanislav Huml, se mohou radovat nad chabými diskutéry z koalice hájícími církevní restituce. A také to dělají. Stando, dobrý projev... mně stačila včera Hanáková, jak blekotala, můžeme číst na zdi poslancova Facebooku v reakci na včerejší vystoupení novopečené ministryně kultury Aleny Hanákové (TOP 09) v pořadu ČT Události komentáře.

Ministryně blekotala v ČT o restitucích a dostala záhul, píše Huml
Foto: top09.cz
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková
reklama

Hanáková v pořadu nebyla schopna na dotazy moderátora popsat postup, jakým se došlo k částce 59 miliard korun, která má být v následujících třiceti letech církvi vyplacena. „V této chvíli nemohu přesně říci, jak se k částkám došlo,“ přiznala. Přitom její resort je předkladatelem návrhu, který sněmovna pustila do druhého čtení.

Neví ani, uvidíme-li seznam majetku

Ministryně pak dokonce nedokázala říci, zda bude vrácený majetek zveřejněn. Konkrétní majetky, které budou církvi navráceny, představují částku 75 miliard korun.

Exposlanec Věcí veřejných, který je dnes v poslaneckém klubu sociální demokracie, Stanislav Huml, si na svém facebookovém profilu vyvěsil projev, jímž v Poslanecké sněmovně přijetí restitucí církevního majetku odmítl.

Stando, ta blekotala


V diskuzi pod příspěvkem pak můžeme číst: „Stando, dobrý projev..., mě stačila včera Hanáková, jak blekotala,“ napsala jedna z diskutujících. „Viděl jsem, byla úplně mimo,“ reagoval Huml. Ten pak pod dalším příspěvkem dodal obavu, aby moderátor pořadu Martin Veselovský neměl problémy, že dal ministryni „záhul“.

Dodejme, že v inkriminovaném pořadu jako oponent vystoupil stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc. Ten tvrdí, že jejich experti vypočítali finanční kompenzaci pro církev v podstatně nižší sumě.

„Podle našich expertů by pravděpodobně byla částka finanční kompenzace 17 miliard korun, což je o 42 miliard korun méně, než platí stát,“ argumentoval Tejc. „Vláda pravděpodobně chce dát církvím dar,“ myslí si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ova
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ven. Veeeen! To už se prostě nedá… Uvnitř ODS se prý chystá harakiri předsedy Fialy. Došla trpělivost. A nám slova

6:28 Ven. Veeeen! To už se prostě nedá… Uvnitř ODS se prý chystá harakiri předsedy Fialy. Došla trpělivost. A nám slova

Jak vytěžit z národní krize co nejvíce politických bodů? Otázka, na níž neexistuje jasná odpověď. Ov…