Minulý týden zasadil Zeman ránu BIS, dnes práci zpravodajců chválil. Ovčáček prozradil důvod

11.12.2018 20:48

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal bývalého ředitele Bezpečnostní informační služby a nynějšího ředitele Národního bezpečnostního úřadu Jiřího Langa. Přestože prezident ninulý týden kritizoval v TV Barrandov výroční zprávu BIS a zpravodajce označil za „čučkaře“, při dnešním setkání práci zpravodajců naopak ocenil. Mluvčí hradu Jiří Ovčáček serveru Aktuálně.cz Zemanovo protiřečení objasnil.

Minulý týden zasadil Zeman ránu BIS, dnes práci zpravodajců chválil. Ovčáček prozradil důvod
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Pan prezident si váží všech kvalitních příslušníků tajných služeb, kteří pracují pro svou vlast. Neváží si politických aktivistů, kteří devalvují práci svých podřízených,“ vysvětloval Ovčáček nedávnou prezidentovu kritiku vztahující se k výroční zprávě BIS.

Svou dnešní zmínkou o rozvědkách totiž Zeman připomněl svůj spor s BIS, který se vyhrotil v posledním týdnu. Po zveřejnění výroční zprávy BIS, varující před rozsáhlou činností čínských a ruských špionů v Česku, kontrarozvědku kritizoval. Zprávu označil Zeman za „plácání“ a české zpravodajce za „čučkaře“.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

BIS však prezidentovi oponovala informováním o tom, že se jí v nedávné době podařilo úspěšně rozbít zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící v Česku. Do konfliktu s BIS se Zeman předtím dostal několikrát. Naposledy letos v říjnu už podruhé odmítl jmenovat do generálské hodnosti současného ředitele BIS Michala Koudelku. Podle spekulací médií mohly být důvodem rozdílné názory BIS a Zemana v kauze otrav novičokem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…