Mirek Topolánek hodil granát do Babišovy kampaně

17. 10. 2017 18:25

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek možná velmi rázně zasáhl do předvolební kampaně. Na svém Twitteru totiž zveřejnil neobyčejně výbušné tvrzení týkající se kauzy Čapí hnízdo. Ta již skoro dva roky pronásleduje favorita voleb, předsedu ANO Andreje Babiše.

Mirek Topolánek hodil granát do Babišovy kampaně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek

Informace, které Topolánek zveřejnil, se týkají vyšetřování kauzy u Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Ten přezkoumává okolnosti poskytnutí dotace na projekt ekologického a turistického centra u Olbramovic na Benešovsku, které patří do holdingu Agrofert, založeného a do svěřeneckého fondu převedeného právě předsedou Babišem.

Právě na šetření unijních cifršpionů čekali čeští policisté. Tři dni před volbami expremiér Topolánek na svém Twitteru tvrdí: „OLAF odeslal na ministerstvo financí závěrečnou zprávu ke kauze Čapí hnízdo. Do voleb to kluci určitě nepřeloží, že? Nebo jo?“

Evropský úřad proti defraudacím OLAF šetří kauzu Čapí hnízdo z pohledu dodržení pravidel Evropské unie pro čerpání dotací. Byla totiž postavena s příspěvkem 50 milionů korun z fondů EU. Když se objevily pochybnosti, zda nebyli poskytovatelé dotací uvedeni v omyl manipulacemi se strukturou firmy provozující farmu, začal kromě českých vyšetřovatelů zkoumat případ i unijní orgán.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

V jistých kruzích se objevily spekulace, že takový postup – zveřejnění zprávy OLAF až po volbách – nemusí být v zájmu Andreje Babiše, ale naopak jeho odpůrců. Říká se totiž, že zpráva má být hlavním nástrojem proti tomu, aby byl Andrej Babiš, očekávaný vítěz sněmovních voleb, jmenován premiérem.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…