Mirek Topolánek obsáhle promluvil v tisku. Babišovi se to vůbec nebude líbit

3. 3. 2017 8:10

Andrej Babiš je bezpečnostním rizikem. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny to uvedl expremiér Mirek Topolánek.

Mirek Topolánek obsáhle promluvil v tisku. Babišovi se to vůbec nebude líbit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek

„Díky informacím, které s bývalými pracovníky ze služeb a speciálních útvarů policie cíleně získával, aby mohl lidi vydírat a využívat, má dokonalou přípravu. Poslední várka v osobě Roberta Šlachty a jeho podřízených je viditelným důkazem. Jeho metody, drzost a nedotknutelnost eskalují. V poslední době už nikoho ani nepouští ke slovu. Vůbec nepochopil principy demokratické diskuse, kompromisu, politické odpovědnosti. Útočí hlava nehlava… A Koblihové mu tleskají,“ posteskl si Topolánek.

Vyjádřil se i k mezinárodní politice. „Destrukce politiky začala v celém euroatlantickém světě už někdy v 70. letech minulého století. Keynesiánské státní zásahy do ekonomiky hned po válce. Zneužívání tématu lidských práv k ochraně minorit, politická korektnost, nároková sociální práva, multikulturalismus, genderismus, klimatický alarmismus. Ten posun je tak rychlý, že Angela Merkelová vyhrála poslední volby v Německu s programem, za který by se její sociálnědemokratický předchůdce Gerhard Schröder styděl. A Martin Schulz bude zase horší. Vše směřuje ke stále většímu přerozdělování, migrační katastrofě, energetické chudobě. Reakcí je nacionalismus, xenofobie, populismus,“ uvedl Topolánek.

A jak se staví k zákulisním spekulacím, že by se ODS mohla po volbách spojit s ANO? „Po kolaboraci ODS s ANO v krajích je možné všechno. Pokud by k tomu došlo, tak je to konečná. Smysl existence ODS by byl nulový. ODS by pak velice snadno mohla následovat TOP 09 a přepustit liberálně konzervativní koncept KDU-ČSL se STAN,“ varoval Topolánek.

Miroslav Kalousek podle něj působí se svou antibabišovskou linií „jako kůl v plotě“. Hůl nad ním ale ještě zcela neláme: „A mohl by každé své vystoupení uvést catovským Ceterum autem censeo… (Ostatně soudím…, pozn. red.) Má ale nebývalou schopnost revitalizace a přežití. Jako jediný odmítá kolaboraci s ANO a nikdy bych ho nepodceňoval. Nebylo by to poprvé, co vymyslel vítězný koncept. Uvidíme.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

7:46 Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

TÝDEN V MÉDIÍCH Za významný mediální počin týdne považuje Petr Žantovský analytický článek o Karlu K…