Mirek Topolánek se chlubil, co se mu povedlo s ODS. Prostořeká blogerka a pamětnice mu připomněla, jak to bylo doopravdy

22.12.2018 21:23

Bývalá členka ODS a známá internetová glosátorka Karolina Stonjeková si rýpla do Mirka Topolánka. Expremiér v nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že jeho vládu potopili exprezident Václav Klaus a expremiér Jiří Paroubek. Neunesli přes srdce, že se jeho vládě dařilo, tak ji zničili. Tak to alespoň vidí Topolánek. Stonjeková to však vidí úplně jinak.

Mirek Topolánek se chlubil, co se mu povedlo s ODS. Prostořeká blogerka a pamětnice mu připomněla, jak to bylo doopravdy
Foto: Repro Facebook
Popisek: Karolina Stonjeková

Karolína Stonjeková na serveru AC24.cz konstatovala, že lidé rádi zapomínají špatné věci a pamatují si jen ty dobré. Tohoto faktu se podle jejího názoru pokusil využít expremiér z řad ODS Mirek Topolánek, který svou vládu z let 2006 až 2009 vykresluje jako velmi úspěšnou. Stonjeková má za to, že to s těmi úspěchy nebylo tak horké.

„Ani slovo o tom, že Topolánek byl v té době předsedou vlastní vinou (!!!) rozpolcené strany. Strany, kde se minimálně polovina členů nedokázala smířit s faktem, že to byl právě Topolánek, kdo po volebním vítězství odpískal vlastní program. Ba co víc – že tomu programu ani nikdy nevěřil, jak sám řekl jen pár dní po volbách. Strany, která se díky Topolánkovi vzdala pravicového a euroskeptického ukotvení. To vše v zájmu rozkročení a rozpažení = programového rozpliznutí, které ve finále skalní pravicové voliče odradilo a žádné nové už nikdy nepřineslo. Ani slovo o tom, jak Topolánek v ODS systematicky utlačoval svobodnou diskusi, což bylo nejlépe vidět nejenom na jednání Výkonných rad, ale i na průběhu Kongresů či Ideových konferencí, které do té doby sloužily právě jako platforma pro výměnu názorů mezi členy,“ vypálila glosátorka.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

„Ani slovo o tom, jak Topolánek vzkřísil z politického hrobu Miroslava Kalouska, který byl poté, co málem sestavil vládu s ČSSD a komunisty odepsaný, jak stará propiska. Ani slovo o tom, že Kalouska dosadil na post ministra financí dokonce bez nominace jeho vlastní lidové strany. Ani slovo o tom, že pomohl Kalouskovi vytvořit tehdejší konkurenci ODS, v podobě TOP 09. Ani slovo o tom, jak Topolánek, coby předseda ODS, svévolně porušoval usnesení Kongresu, jakožto nejvyššího stranického orgánu. A pochopitelně ani slovo o tom, jak strašlivou chybou bylo protlačení Lisabonské smlouvy na sílu i za cenu dalšího štěpení vlastní strany,“ pokračovala v kanonádě.

Stonjeková má za to, že tohle jsou důvody krachu silné pravice v Česku a také důvody pádu Topolánkovy vlády. Pokud tedy Topolánek hledá nějaké nepřátele, kteří potopili jeho vládu, měl by se podle bývalé členky ODS podívat do zrcadla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…