Mirek Topolánek se omluvil Klausovi. A napsal ošklivé věci o Zemanovi a nové vládě

10.07.2013 14:47

Expremiér Mirek Topolánek se ve svém komentáři na pravicovém serveru Virtually.cz omluvil bývalému prezidentu Václavu Klausovi a zkritizoval prezidenta republiky Miloše Zemana i vládu odborníků Jiřího Rusnoka.

Mirek Topolánek se omluvil Klausovi. A napsal ošklivé věci o Zemanovi a nové vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Podle Topolánka je vznik Rusnokovy vlády ústavní a legální, o její legitimitě lze však prý silně pochybovat.

Chtěl bych se úvodem omluvit Václavu Klausovi...

„Chtěl bych se úvodem omluvit Václavu Klausovi. Občas jsem ho škádlíval a přátelsky káral za jeho ´mimoústavní postupy´, ´extenzivní výklad Ústavy´, či vyplňování ´bílých míst´ v Ústavě. Byla to ve srovnání s dnešní hradní realitou jen doba her a malin nezralých, nic, co by v kontextu posledních týdnů stálo za řeč. Asi málokdo, až na nás, pár sýčků a škarohlídů, dokázal dohlédnout dopady přímé volby prezidenta a mocenský apetit vítěze,“ píše expředseda ODS.

Skutečnost nakonec předčila i jeho očekávání. „Ani v nejmenším nechci naznačovat, že by Miloš Zeman překračoval Ústavu. Vždy jsem považoval tento dokument z dílny Rychetský & Jičínský za dílko šité horkou jehlou, plné nášlapných min a dračích vejcí, ke kterému bylo nutné přistupovat s pokorou, ale i obezřetně a kráčet spíše anglosaskou cestou uzancí, zvyklostí a dobrých mravů. Na druhé straně, příklad Ústavy Výmarské republiky, nebo té Stalinovy jasně ukazuje, že sebelepší Ústava demokracii, natož svobodu stejně nezajišťuje. Silný Parlament a silné politické strany by žádný posun v našich ústavních právech a svobodách jistě nepřipustily. Obojího se nám dnes želbohu nedostává,“ míní Topolánek.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jde o nejrozsáhlejší korupci v dějinách novodobé České republiky

Topolánek vznik Rusnokovy vlády, ačkoli Rusnoka považuje za člověka sobě blízkého: „Podotýkám, že Jiřího Rusnoka pokládám za člověka mně blízkého a byl to právě Jiří, kdo odmítnutím mé nabídky na post místopředsedy vlády pro ekonomiku nepřímo nastartoval vznik dnes už legendárního NERVu, jehož se stal i platným členem. Vznik této vlády je nepochybně legální, o její legitimitě lze ovšem s úspěchem pochybovat. Případnou důvěru danou této vládě komunisty, zdivočelými socany, směšnými Věcmi veřejnými a absurdním uskupením LIDEM pokládám za danajský dar, nikoli potvrzení legitimity.“

Podle Topolánka se s přibývajícími jmény Rusnokovy vlády pomalu rozkrývala pravda do té doby pouze tušená: „Jde o nejrozsáhlejší korupci v dějinách novodobé České republiky. Jedná se o evidentní trafiky za dlouholeté přátelství, za loajalitu a za podporu v prezidentské volbě Miloše Zemana.“ 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Profesionální trafikant

„Posledním, zcela zjevným důkazem korupce je nominace profesionálního trafikanta Jana Fischera na post ministra financí. Jediným důvodem jeho jmenování je nepochybně všemi očekávatelný politický kotrmelec mezi první a druhou prezidentskou volbou a po úvodní podpoře Karlu Schwarzenbergovi vypočítavá podpora Miloše Zemana. Kromě pochybné popularity jej totiž k tomuto postu nic dalšího nepředurčuje. Zařazuje se tak do Hvězdné pěchoty tohoto ministerstva - Sobotka, Tlustý, Fischer,“ vyjádřil se o novém ministru financí nelichotivě Topolánek.

Topolánek dále píše, že je s podivem, že na tuto korupční kauzu „tisíciletí“ ještě nikdo neupozornil. „Mám pro to jediné vysvětlení. Právě, na základě přímého příkazu Ivo Bobliga Ištvana z Olomouce, probíhají masivní odposlechy Miloše Zemana, kancléře Mynáře, Martina Nejedlého, Jiřího Rusnoka, Marie Benešové a dalších nominantů, včetně jejich přátel, příbuzných a rodinných příslušníků. Očekávám vzhledem k rozsahu korupce rozsáhlé zatýkání desítek osob nejméně dvěma tisíci příslušníků speciálních jednotek, kteří vzhledem k počtu budou zapůjčeni i z okolních zemí. Beranidla, kukly a krátké brokovnice se fasují i ze skladů pro mimořádné události. Ukazuje se významný nedostatek tohoto materiálu, což by mohlo být velkou výzvou i pro Martina Pecinu. Zatýkání proběhne momentem jmenování vlády Milošem Zemanem. Tím bude tato obrovská korupce potvrzena a akce bude moci začít. Vazebně vězněni budou pouze ministři a zprostředkovatelé korupční nabídky,“ pokračuje Topolánek.

Trafiky, nebo korupce?

Topolánek přirovnal olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana k Jindřichu Františkovi Bobligovi z Edelstadtu. Boblig byl císařský laický inkvizitor žijící v 17. století, který vedl čarodějnické procesy na Šumpersku, zvláště ve Velkých Losinách. Má na svědomí přes 100 upálených, včetně Kryštofa Lautnera, katolického děkana šumperského. Většinu majetku upálených (teoreticky měl připadnout státu) si rozdělil s losinským panstvem.  

„Možná se mýlím a nic se nestane. Pak ale existuje jediné vysvětlení. Jedná se jenom o trafiky a ne o korupci. Pak ale žádám okamžité propuštění Romana Bočka, Ivana Fuksy, Petra Tluchoře a Marka Šnajdra. Jejich věznění je v takovém případě nezákonné a protiústavní. Není možné měřit každému jiným metrem. Nebo ano?“ uzavřel svůj provokativní komentář Topolánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …