Mirka Němcová žádá: Ne vytýkací dopis Blatnému, ale zatýkací dopis Babišovi

21.03.2021 11:51

Vytýkací dopis, který zaslal premiér Andrej Babiš ministru zdravotnictví Janu Blatnému, inspiroval senátorku za ODS Miroslavu Němcovou. Dáma, která nedávno prohlásila prezidenta Zemana za zrádce země, by nyní zaslala Andreji Babišovi psaní zcela jiné povahy…

Mirka Němcová žádá: Ne vytýkací dopis Blatnému, ale zatýkací dopis Babišovi
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi
reklama

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9806 lidí

„Jeví se mi, že Ministerstvo zdravotnictví pod vaším vedením rezignovalo na řádný výkon funkce tohoto resortu,“ napsal Andrej Babiš Janu Blatnému v oficiální úřední korespondenci, mající povahu vytýkacího dopisu. Ten pro ministra nemá žádný praktický dopad, ale naznačuje, že předseda vlády je s ním jako s členem svého týmu nespokojen.

To může mít pro ministrovu kariéru vážné důsledky, obzvlášť když premiéra k jeho odvolání vyzval i prezident Zeman. Na schůzku s ním jde premiér v pondělí a podle některých novinářů se očekává oznámení o výměně ministra.

Vytýkací dopis ale podle senátorky za ODS Miroslavy Němcové nepostačuje. Měl by přijít dopis podobného názvu, ale zcela jiného významu. A to dopis „zatýkací“. A tento dopis s pruhem by, podle dlouholeté političky ODS, měl být zaslán nikoliv ministru Blatnému, ale premiéru Babišovi.

„Začala bych stejně: ‚Jeví se mi, že vláda ČR pod Vaším vedením rezignovala na řádný výkon funkce vedení státu.‘ Dopustil jste, aby zemi v době pandemie místo odborníků řídili specialisté na politický marketing. Vaše politické a finanční zisky mají přednost před zdravím, vzděláváním, ekonomikou,“ diktuje senátorka jeho znění. Text přinesl web Forum24.cz.

Ekonomika je podle Němcové v rozvratu, zatímco tok financí do Babišova soukromého byznysu se nezastavil.

„Požaduji, abyste zveřejnil veškeré platby z veřejných rozpočtů firmám z Vašeho holdingu (nyní ve svěřenských fondech) za celou dobu pandemie. Tvrdíte, že fondy Vám nepatří a k žádným informacím o jejich hospodaření nemáte přístup. K informacím o veřejných rozpočtech snad jako premiér přístup máte, neměl by to tedy být problém,“ končí „zatýkací dopis“ Miroslavy Němcové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už to létá. Smejkal promluvil o policii. Zavolejte Chocholouška. Cílem je očkovat děti. Kdy padne první trestní oznámení?

13:33 Už to létá. Smejkal promluvil o policii. Zavolejte Chocholouška. Cílem je očkovat děti. Kdy padne první trestní oznámení?

Podmínky, za jakých se od pondělí otevřou zahrádky restaurací po celém Česku, dál budí vášně. Další …