Miroslav Karas: Rusové jsou na sankce už zvyklí. Berou je jako fakt

16.07.2018 11:15

Na ČT24 mluvil k tématu summitu Trumpa s Putinem v Helsinkách Miroslav Karas. Putin je prý hlavně rád, že se summit vůbec koná, a jako vítězové z něj odejdou oba dva. Zmíní se o Sýrii a fotbalu, Ukrajinu a americké volby asi nechá ležet ladem, myslí si Miroslav Karas.

Miroslav Karas: Rusové jsou na sankce už zvyklí. Berou je jako fakt
Foto: ČT
Popisek: Miroslav Karas
reklama

Pro Rusy je důležité, že k té schůzce dochází, myslí si Karas a dodává, že je pro ně důležité, že s Putinem jedná Trump jako s rovnocenným partnerem. Prý si ale Kreml přál, aby k této schůzce došlo dříve. Podle Karase Rusko zároveň vnímá Donalda Trumpa jako politika č.1 a zároveň jako největšího nepřítele. Až tři čtvrtiny Rusů prý vnímají USA a Donalda Trumpa jako představitele nepřátelského Západu.

Anketa

Kdo je lepší člověk?

hlasovalo: 11591 lidí

Putin je prý v Rusku známý jako ten, který opět obnovil status Ruska jako světové velmoci a Rusové pak možná budou doufat, že je Trump pozve do skupiny G8. Pokud jde o to, kdo z Helsinek odjede jako vítěz, Karas si je relativně jist, že se jako vítězové budou prezentovat oba, ať už budou názory na summit jakékoliv.

Pokud jde o témata, jsou taková, o kterých Rusové budou chtít mluvit, a pak ta, kterých mluvit chtít nebudou. Mezi taková patří například ovlivňování amerických voleb nebo Krym a jihovýchodní Ukrajina. Jako pravděpodobnější Karas považuje, že Rusko se bude chtít podílet na utváření situace ve východní Asii mezi Čínou, Severní a Jižní Koreou a Japonskem. Také zřejmě zmíní ruské zásluhy v Sýrii. A mohl by Trumpovi i nabídnout spolupráci a pomoc při pořádání mistrovství světa ve fotbalu, které se ale v USA bude konat až za 8 let.

Fotogalerie: - Na Ukrajině

Tito vesměs mladí lidé z městečka Jasiny padli na ...
Čistá Ukrajina, píše se na toaletách u hradu v Muk...
Donedávna běžný obrázek. Dnes byste jej pohledali....
I takto se dá protestovat na Zakarpatí
Jakápak hydroponie! Produkty černozemě na městském...
Karpatští separatisté o sobě dávají vědět i na Pod...

Téma sankcí je prý už únavné. Na sankce jsou údajně Putin i Rusové zvyklí a berou je jako fakt. Podle Karase prý ruská propaganda tvrdí, že zažili horší období než tyto sankce, a kdyby o nich Putin mluvil, zřejmě by neslyšel nic nového. Od celého summitu si nikdo neslibuje výrazný průlom, myslí si Karas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…