Miroslav Šlouf: Miloši Zemane, už tě nebudu volit. Jsem si jist, žes byl opilý

16.06.2014 7:58

Lobbista a někdejší blízký poradce prezidenta Miloše Zemana Miroslav Šlouf v rozhovoru pro deník Blesk mimo jiné popsal, jak se s hlavou státu rozešel. Naposledy se prý spolu bavili v březnu 2013. O tom, že je „nadbytečná figura", se Šlouf dozvěděl z televizní obrazovky.

Miroslav Šlouf: Miloši Zemane, už tě nebudu volit. Jsem si jist, žes byl opilý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

S prezidentem Milošem Zemanem hovořil lobbista a jeho někdejší poradce Miroslav Šlouf naposledy loni v březnu. „Bylo to na sjezdu zemanovců, řekl, že mě chce pozdravit. Už jsme se nemohli vyhnout, potkali jsme se ve dveřích," uvedl pro deník Blesk lobbista.

Žádný oficiální rozhovor na téma rozpadu spolupráce i přátelství údajně neproběhl. „Já jsem si to poprvé vyslechl po prezidentských volbách, kdy Miloš seděl v televizní debatě a Václav Moravec se jej ptal na informaci, na kterou narazil, že jsem mu pomáhal při volbách. A on to popřel. To pro mě byl jasný signál, že jsem nadbytečná figura," popsal Šlouf.

Podle Šloufa byl Zeman u korunovačních klenotů opilý

Lidé z Hradu podle lobbisty Zemana „zprivatizovali", na mysli má řadu nesmyslů, které se prý na Hradě vytváří. Kdo konkrétně za nápady stojí, ale Šlouf netuší. „Já to nevím, nejsem s nimi v kontaktu. Ale upřímně řečeno, když jsem dělal s Milošem Zemanem, tak se nám nestalo, abychom přišli na tak závažnou akci, jako je otevírání korunovačních klenotů, s lehkou nebo těžkou virózou. Takový případ nenastal," uvedl lobbista.

Dodal své přesvědčení, že prezident požil alkohol, jak byl mnohými podezírán. „Protože ho znám, jsem si jistý, že byl pod vlivem," prohlásil Šlouf s tím, že osobně by udělal vše pro to, aby k podobné situaci nedošlo.

Zemana už příště volit nebude

K dosavadnímu prezidentskému období se nechce vyjadřovat, nicméně Zemana prý rozhodně znovu volit nebude. Domnívá se, že už ani znovu nezíská kandidaturu.

Přitom Šlouf tvrdí, že právě on byl motorem, který poháněl Miloše Zemana až do prezidentského křesla. „Prostě jsem se rozjel na Vysočinu a položil jsem mu jasnou otázku: 'Miloši, chceš být prezidentem, nebo nechceš být prezidentem?' A když jsem odmítl pít třetí skleničku slivovice, dokud nedostanu odpověď, tak řekl, že chce," popsal Blesku lobbista.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…