Miroslava Němcová má strach, co Babiš provede s Českem. Zdůraznila klíčovou roli opozice

01.04.2020 21:12 | Zprávy

V roce 1917 volal v Petrohradu Vladimir Iljič Lenin „všechna moc Sovětům“. Ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar by dnes mohl analogicky zvolat „pryč s Parlamentem, veškerá moc Babišovi“. Před podobným scénářem varuje bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

Miroslava Němcová má strach, co Babiš provede s Českem. Zdůraznila klíčovou roli opozice
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)

Ministr obrany Lubomír Metnar přišel s návrhem na posílení pravomocí premiéra v nenadálých případech krize na úkor Parlamentu. Premiér Andrej Babiš však tvrdí, že Metnar s návrhem nemohl přijít v nejnevhodnější dobu a ujistil veřejnost, že se postará o stažení tohoto návrhu.

Bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová přesto na Babišovi nenechala nit suchou.

„Jsme ve válce, opakuje při každé příležitosti Andrej Babiš. Jeho marketingoví loutkovodiči vědí, že opakování je způsob, jak se dostat do hlav občanů. Jde o to, aby lidé nemysleli sami. Když přijmou za své, že je válka, podpoří snadno ‚nutná válečná opatření‘. Například vyhlášení stavu ohrožení státu: co to znamená?“ zeptala se Němcová.

A hned si odpověděla.

„Zjednodušeně řečeno, bude odstaven Parlament a veškerá moc připadne premiérovi nebo vládě. Bez kontroly. Bez možnosti kroky vlády korigovat, kritizovat. Takový návrh, který se ubírá ‚maďarskou cestou‘, předložil ministr obrany Metnar. Spolupracovalo na něm Ministerstvo vnitra i Ministerstvo zahraničních věcí. Ruku k dílu tedy přiložily obě vládní strany, ANO a ČSSD,“ podotkla opoziční poslankyně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…