Miroslava Němcová se vyjádřila, kdo by měl být prezident. Nechybělo Rusko

24.09.2022 18:00 | Ze sítí

Ve volebním štábu SPOLU se řešily i jiné otázky než současné volby. Reportér Radek Bartoníček se ptal na volby prezidentské senátorky Němcové. Ta chce na Hradě někoho, kdo unese „dějinný úkol“. „Protože i na něm bude mimořádně záležet, jak se ČR bude v následujících měsících chovat, když Rusko hrozí jadernými zbraněmi,“ uvedla.

Miroslava Němcová se vyjádřila, kdo by měl být prezident. Nechybělo Rusko
Foto: Repro Twitter
Popisek: Senátorka Miroslava Němcová ve volebním štábu

Ve volebním štábu se nachází i senátorka Miroslava Němcová, která funkci letos neobhajuje. Reportér Aktuálně Radek Bartoníček se jí zeptal, koho by chtěla za prezidenta. „Přála bych si, aby to byl člověk, který v této vyhrocené chvíli, kdy máme za zády válku, tento dějinný úkol unesl. Protože i na něm bude mimořádně záležet, jak se ČR bude v následujících měsících chovat, když Rusko hrozí jadernými zbraněmi. Bude to chtít extrémně silnou a vyfutrovanou osobnost, plnou politických zkušeností, aby zvládla, co se na nás bude valit...,“ uvedla podle Bartoníčka senátorka.

K tomu, že zda by měl kandidovat Miloš Vystrčil, se senátorka vyjádřit nechtěla. K Petru Pavlovi a Danuši Nerudové měla připomínky.

Pro CNN Prima NEWS se senátorka vyjádřila, že nepochybuje, že její stranický kolega, předseda Senátu Miloš Vystrčil, uspěje. „Obžalovaný Babiš s obžalovanou Janou Nagyovou jezdí po celé Vysočině a vykřikují něco o nějakých kauzách STAN a urážejí slušné lidi,“ uvedla. Tím se shoduje s europoslancem Zdechovským, který prohlásil: „Vypadá to, že odporná kampaň Andreje Babiše proti Miloši Vystrčilovi se minula účinkem.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volby na horách: Spálíme Babišovy lístky, poch*ijeme ho, dunělo hotelem. Táto, mlč, zase nás dostaneš do prů*eru...

11:51 Volby na horách: Spálíme Babišovy lístky, poch*ijeme ho, dunělo hotelem. Táto, mlč, zase nás dostaneš do prů*eru...

Babiš, nebo Pavel. Zajeli jsme do městysu Mladé Buky, poznat, jak volby probíhají mimo Prahu. Slyšel…