Místo Úsvitu Řád národa? Poslanec Fiedler prý možná chystá přestup

26.03.2016 12:39

Poslanec Karel Fiedler opustil hnutí Úsvit a vysvětloval to touhou po nezávislosti. Nyní se ovšem objevila na internetu fotografie, která v tomto směru přinejmenším dělá velký otazník. Poslanec si na ní totiž podává ruku s Josefem Zickerem, předsedou hnutí Řád národa. A i další reakce naznačují, že nemusí jít o úplný nesmysl.

Místo Úsvitu Řád národa? Poslanec Fiedler prý možná chystá přestup
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Fiedler

Když k poslednímu únorovému dnu ukončilo 11 členů strany Úsvit v Moravskoslezském kraji své členství v této straně, vzbudilo to poměrně bouřlivý ohlas. Byl mezi nimi i poslanec Karel Fiedler. Tehdy ve svém tiskovém prohlášení k danému rozhodnutí uvedl, že obecným a společným důvodem tohoto kroku byl způsob direktivního centralistického řízení strany, zcela popírajícího proklamovaný a hlásaný princip přímé demokracie, který strana ve své vlastní činnosti odmítá.

Nedávno ale sociálními sítěmi proběhla fotka, na které si podává ruku s šéfem hnutí Řádu národa Josefem Zicklerem. Ten případnou spolupráci s bývalým členem Úsvitu nepopřel, ale ani nepotvrdil. „Naše setkání signalizuje názorovou shodu na Úsvit. Já jsem Úsvit podrobně poznal už v období vyjednávání o možném sloučení před několika měsíci. Konstatovali jsme, źe cíle obou politických subjektů jsou téměř shodné, liší se pouze cesty a představy, jak k nim dojít,“ řekl pro PL Zicker. Vnitřní poměry v Úsvitu však prý vyvolávají otázky, a proto hnutí Řád národa preferuje možnost spolupráce s poslancem, který se z Úsvitu uvolnil, ale jeho hodnoty uznává.

Karel Fiedler byl ve své odpovědi ještě opatrnější. Uvedl tedy jen, že setkání vyšlo hlavně z důvodu zájmu blíže se seznámit s předsedou pro něj dosud méně známého politického subjektu. Možná i proto, že krátce po oznámení svého rozhodnutí opustit Úsvit, řekl, že si nechá nyní čas na to, aby zůstal nezávislý.

„Bylo pro mne zajímavé, že jsem věděl, že s ním sekretář a předseda Úsvitu loni vedli jednání o možném sloučení. Jako již tradičně se to odehrálo ale bez vědomí nás, ostatních tehdejších členů. Proto jsem uvítal možnost hovořit na toto téma i s představitelem nám tehdy utajované strany a slyšet jeho verzi důvodů konečné nedohody,“ uvedl Fiedler.

I proto pro něj povídání během setkání s Josefem Zicklerem bylo užitečné a jen ho utvrdilo ve správnosti jeho rozhodnutí ukončit své členství ve pro něj čím dál méně akceptovatelné straně Úsvit. Právě po setkání s předsedou Řádu národa si prý některé své pochybnosti potvrdil. „Josef Zickler potvrdil řadu faktů a bylo evidentní, že se situací kolem Úsvitu byl velmi dobře obeznámen,“ shrnul závěrem poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ahe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…